REKLAMA
REKLAMA

Dziewięciu chętnych na stanowisko dyrektora sanockiego MOSiRu

SANOK / PODKARPACIE. Minął termin składania ofert w konkursie na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Zgłosiło się dziewięć osób. Teraz powołana zostanie komisja, która oceni oferty kandydatów. Nowego sternika MOSiRu powinniśmy poznać do połowy czerwca.

Pod koniec stycznia br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sanoku przeprowadzono audyt. Jego wyniki przyczyniły się do podjęcia przez władze miasta decyzji o dyscyplinarnym zwolnieniu dyrektora, który kierował funkcjonowaniem placówki przez prawie dziesięć lat.

Pisaliśmy o tym tutaj:

SANOK: Audyt pogrążył szefa MOSiRu? Dyrektor dyscyplinarnie zwolniony

Nowego szefa ma wyłonić postępowania konkursowe.

Termin składania ofert minął w piątek o godzinie 15:30.

Otrzymaliśmy dziewięć zgłoszeń. Na razie nie możemy przekazać żadnych informacji o kandydatach, ponieważ zapoznanie się z treścią poszczególnych ofert będzie należało do kompetencji komisji konkursowej, która zostanie powołana jeszcze w tym tygodniu – mówi Waldemar Och, sekretarz miasta.

Komisja będzie liczyć trzy osoby. Najpierw zajmie się oceną formalną wniosków.

Oprócz spełnienia szeregu wymogów dotyczących wykształcenia i doświadczenia, oferentów poproszono o przedstawienie wizji prowadzenia ośrodka.

Koncepcja dalszego funkcjonowania MOSiRu jest dla nas najważniejsza. Zdajemy sobie sprawę, że MOSiR jest jednostką budżetową, ale wiemy również, że ma możliwości przynoszenia dochodów. Chcielibyśmy, aby kwota dotacji płynąca co roku z Urzędu Miasta była niższa – zaznacza Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Szczegóły związane z wymaganiami zostały opisane tutaj:

BURMISTRZ MIASTA SANOKA: Ogłasza nabór kandydatów na stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku

Od 23 kwietnia obowiązki dyrektora pełni Roman Mól. Będzie on szefował MOSiRowi do czasu wyłonienia nowego sternika, ale nie dłużej niż trzy miesiące.

Witold_Swiech_015_Arena_Sanok_z_lotu_ptaka

foto: Witold Święch

18-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)