REKLAMA
REKLAMA

Burmistrz Tadeusz Pióro spotkał się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku

Burmistrz Tadeusz Pióro spotkał się 2 stycznia 2015 roku z dyrektorem i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W spotkaniu wziął także udział Zastępca Burmistrza Piotr Uruski, któremu bezpośrednio podlega MOPS.

Termin wizyty Burmistrza w MOPS był ustalony wcześniej i miał być przede wszystkim okazją do zapoznania się nowego włodarza miasta z załogą. W związku z wydarzeniami ostatnich dni i protestem pracowników PKPS i PCK w sprawie konkursu na świadczenie usług opiekuńczych, spotkanie nabrało szczególnego znaczenia.

Konkurs został przygotowany i ogłoszony jeszcze przed objęciem Urzędu przez Tadeusza Pióro.

Niefortunnie dobrany termin spowodował wątpliwości, czy nowy wykonawca usług będzie w stanie zapewnić należytą opiekę podopiecznym. Burmistrz zlecił przygotowanie szczegółowego sprawozdania z przebiegu konkursu. Natomiast raport z świadczenia usług opiekuńczych wszystkim osobom ma być przedstawiony do 7 stycznia 2015r.

Burmistrz Tadeusz Pióro spotkał się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku

Burmistrz Tadeusz Pióro spotkał się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku

Co ważne osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie postępowania konkursowego i wyłonienie ostatecznie wykonawcy usług jest bezpośrednio dyrektor MOPS. Wizyta pracowników PKPSu i PCK w Magistracie wynikła z nieporozumienia. Nie mniej Burmistrz natychmiast zareagował i w zależności od treści wspomnianego raportu podejmie konkretne kroki, by naprawić zaistniałą sytuację.

W czasie spotkania z pracownikami Burmistrz przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania MOPSu. Oczekiwania włodarza miasta są bardzo czytelne: najważniejszy ma być człowiek, a praca w Ośrodku służbą. By jednak jego wizja mogła być realizowana bezwzględnie należy uzdrowić atmosferę pracy w sanockim MOPSie. Specyfika pracy, by mogła być służbą, wymaga wzajemnego zrozumienia i dobrej współpracy pracowników. W tym względzie Burmistrz zapowiada nowe otwarcie i chęć współpracy. Dał jednak bardzo wyraźny sygnał, że stawia przed dyrektorem i pracownikami bardzo wysokie wymagania.

O współpracy i częstych wizytach w MOPSie mówił także Zastępca Burmistrza Piotr Uruski. Zapowiedział, że będzie czynnie uczestniczył w rozwiązywaniu problemów. Równocześnie podkreślił, że tak liczna grupa licząca 50 pracowników musi sprostać zadaniom, które przed nimi stoją.

Źródło: UM Sanoka

ZOBACZ TAKŻE:

DYREKTOR MOPS USPOKAJA: Chorzy i niepełnosprawni korzystający z pomocy MOPS mają zapewnioną opiekę (FILM)

03-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)