REKLAMA
REKLAMA

Burmistrz zleca audyt w Urzędzie Miasta. Kontrola również w MOSiR-ze, SPGK i SPGM? (FILM, ZDJĘCIA)

Burmistrz zleca audyt w Urzędzie Miasta. Kontrola również w MOSiR-ze, SPGK i SPGM? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro zlecił wykonanie audytu w Urzędzie Miasta. Kontrolerzy przyjrzą się działaniom, jakie były podejmowane w magistracie. Niewykluczone, że sprawdzone zostaną również miejskie spółki takie jak MOSiR, SPGK czy SPGM.

Audyt, który rozpocznie się 15 stycznia ma być przedstawieniem mieszkańcom Sanoka zastanej przez nowe władze sytuacji w urzędzie.

Audyt będzie odpowiedzią na pytanie o faktyczną sytuację, w jakiej znajduje się obecnie Sanok. Obejmie on najważniejsze obszary działalności miasta – wyjaśnia Rafał Jasiński z Urzędu Miasta w Sanoku.

Kontrolę przeprowadzi niezależna firma spoza Sanoka. Wyniki powinniśmy poznać w połowie lutego.

Nie decydujemy się na przeprowadzenie audytu z całej działalności miasta z prostej przyczyny – nie mamy na to pieniędzy – dodaje Jasiński.

Za porozumieniem stron rozwiązano natomiast umowę z audytorem wewnętrznym pracującym dotychczas w Urzędzie Miasta. Wkrótce przeprowadzony zostanie konkurs na to stanowisko.

Najprawdopodobniej, kontroli podlegać będą również miejskie spółki. Ma się nimi zająć audytor wewnętrzny. Oprócz pracy nad budżetem i innymi ważnymi aspektami działalności urzędu, fachowcy z zewnątrz mogą wziąć po lupę jednostki budżetowe miasta.

Więcej informacji związanych z audytem przekazał burmistrz Tadeusz Pióro podczas pierwszej po zaprzysiężeniu, konferencji prasowej. Szczegóły w materiale filmowym.

05-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)