REKLAMA
REKLAMA

Burmistrz zleca audyt w Urzędzie Miasta. Kontrola również w MOSiR-ze, SPGK i SPGM? (FILM, ZDJĘCIA)

Burmistrz zleca audyt w Urzędzie Miasta. Kontrola również w MOSiR-ze, SPGK i SPGM? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro zlecił wykonanie audytu w Urzędzie Miasta. Kontrolerzy przyjrzą się działaniom, jakie były podejmowane w magistracie. Niewykluczone, że sprawdzone zostaną również miejskie spółki takie jak MOSiR, SPGK czy SPGM.

Audyt, który rozpocznie się 15 stycznia ma być przedstawieniem mieszkańcom Sanoka zastanej przez nowe władze sytuacji w urzędzie.

Audyt będzie odpowiedzią na pytanie o faktyczną sytuację, w jakiej znajduje się obecnie Sanok. Obejmie on najważniejsze obszary działalności miasta – wyjaśnia Rafał Jasiński z Urzędu Miasta w Sanoku.

Kontrolę przeprowadzi niezależna firma spoza Sanoka. Wyniki powinniśmy poznać w połowie lutego.

Nie decydujemy się na przeprowadzenie audytu z całej działalności miasta z prostej przyczyny – nie mamy na to pieniędzy – dodaje Jasiński.

Za porozumieniem stron rozwiązano natomiast umowę z audytorem wewnętrznym pracującym dotychczas w Urzędzie Miasta. Wkrótce przeprowadzony zostanie konkurs na to stanowisko.

Najprawdopodobniej, kontroli podlegać będą również miejskie spółki. Ma się nimi zająć audytor wewnętrzny. Oprócz pracy nad budżetem i innymi ważnymi aspektami działalności urzędu, fachowcy z zewnątrz mogą wziąć po lupę jednostki budżetowe miasta.

Więcej informacji związanych z audytem przekazał burmistrz Tadeusz Pióro podczas pierwszej po zaprzysiężeniu, konferencji prasowej. Szczegóły w materiale filmowym.

05-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)