REKLAMA
REKLAMA

Cała Góra Barwinków, Zlot Starych Motocykli i wiele innych atrakcji podczas Dni Cisnej (ZDJĘCIA)

CISNA / PODKARPACIE. Jak zwykle w trzeci weekend lipca Gmina Cisna zaprasza na swoje święto. W tym roku to już piętnasta, jubileuszowa edycja Dni Gminy Cisna. Impreza kultywuje kulturalne tradycje regionu, integruje mieszkańców Podkarpacia oraz promuje region wśród turystów licznie napływających w sezonie letnim w Bieszczady.

XV Dni Gminy Cisna
18-19 lipca 2015
stadion Orlik w Cisnej

Tradycyjnie odbędzie się turniej piłki nożnej i siatkówki, jarmark rękodzieła, degustacja kuchni regionalnej, koncerty i tańce. Po raz pierwszy natomiast w sobotę zjadą do Cisnej miłośnicy starych motocykli – publiczność będzie mogła wybrać m.in. najpiękniejszy pojazd.

cgb_foto

Sobota to również promocja Nadleśnictwa Cisna, w ramach której dzieci obejrzą ekologiczny spektakl „Mapa marzeń”.  Wieczorem zapraszamy na koncerty – wystąpi ciśniański młody zespół punkowy Denaturat, grupa reagge Wolni Ludzie oraz jako gwiazda Cała Góra Barwinków – zespół ska z rozbudowaną sekcją dętą,  uczestnik programu X Factor. Ciekawostką jest, że nazwa grupy pochodzi z wiersza bieszczadzkiego guru – Jerzego Harasimowicza.

cala_gora_barwinkow_foto

Potem czeka nas zabawa z Deck Music Band, a po północy ze stadionu Orlik w Cisnej, gdzie odbywają się tegoroczne Dni, zaprosimy do wspólnego wypalania rzeźby-pomnika Nasza wspólna świątynia, która staje właśnie na skarpie pod pomnikiem poległych milicjantów.  Rzeźba jest wynikiem warsztatów ceramicznych dla mieszkańców naszej Gminy w ramach projektu „Pasujemy do siebie jak puzzle” służącego integracji pokoleniowej i aktywizacji osób starszych ASOS 2015.

W niedzielę, zanim zaprosimy ponownie na Orlik na coroczny Festiwal Smaków Karpackich Kremenaros, przed budynkiem Gminnego centrum Kultury i Ekologii w Cisnej odbędzie się odsłonięcie muralu malarsko-ceramicznego Skąd jesteśmy? nad którym, podobnie jak i rzeźba,  pracowali mieszkańcy Gminy Cisna.

Tegoroczny Kremenaros upłynie „z delikatną nutką podhalańską”. Wojtek Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem opowie o Tatrach jako części Karpat, będzie można spróbować bieszczadzkich proziaków i góralskich moskoli.

promo_dni

Zaprosimy również na darmowe warsztaty rękodzieła, a dzieci na malowanie twarzy i masek karpackich. Rozstrzygniemy również konkurs na najpiękniejszy ogród w sołectwie Cisna. Z nowym programem wystąpi zespół ludowy z Cisnej Łopienka oraz zespół  Hudacy. Folkgwiazdą wieczoru będzie energetyczna węgierska grupa Bohemian Betyars. Po koncercie zapraszamy na tańce przy muzyce grupy Teraz My.

Bohemian-Betyars_promo

Dni Gminy Cisna poprowadzi znany bajarz i rzeźbiarz Ryszard „Bury” Denisiuk. Mamy nadzieję, że atrakcji nie zabraknie dla nikogo.

dni_foto_promo

Organizator: Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, Urząd Gminy Cisna, Restauracja Wołosań, Nadleśnictwo Cisna.
Patronat nad imprezą objęli: Telewizja Polska Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, portal eSanok.pl.

plakat A3_promo
materiał nadesłany

14-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)