REKLAMA
REKLAMA

Cała Góra Barwinków, Zlot Starych Motocykli i wiele innych atrakcji podczas Dni Cisnej (ZDJĘCIA)

CISNA / PODKARPACIE. Jak zwykle w trzeci weekend lipca Gmina Cisna zaprasza na swoje święto. W tym roku to już piętnasta, jubileuszowa edycja Dni Gminy Cisna. Impreza kultywuje kulturalne tradycje regionu, integruje mieszkańców Podkarpacia oraz promuje region wśród turystów licznie napływających w sezonie letnim w Bieszczady.

XV Dni Gminy Cisna
18-19 lipca 2015
stadion Orlik w Cisnej

Tradycyjnie odbędzie się turniej piłki nożnej i siatkówki, jarmark rękodzieła, degustacja kuchni regionalnej, koncerty i tańce. Po raz pierwszy natomiast w sobotę zjadą do Cisnej miłośnicy starych motocykli – publiczność będzie mogła wybrać m.in. najpiękniejszy pojazd.

cgb_foto

Sobota to również promocja Nadleśnictwa Cisna, w ramach której dzieci obejrzą ekologiczny spektakl „Mapa marzeń”.  Wieczorem zapraszamy na koncerty – wystąpi ciśniański młody zespół punkowy Denaturat, grupa reagge Wolni Ludzie oraz jako gwiazda Cała Góra Barwinków – zespół ska z rozbudowaną sekcją dętą,  uczestnik programu X Factor. Ciekawostką jest, że nazwa grupy pochodzi z wiersza bieszczadzkiego guru – Jerzego Harasimowicza.

cala_gora_barwinkow_foto

Potem czeka nas zabawa z Deck Music Band, a po północy ze stadionu Orlik w Cisnej, gdzie odbywają się tegoroczne Dni, zaprosimy do wspólnego wypalania rzeźby-pomnika Nasza wspólna świątynia, która staje właśnie na skarpie pod pomnikiem poległych milicjantów.  Rzeźba jest wynikiem warsztatów ceramicznych dla mieszkańców naszej Gminy w ramach projektu „Pasujemy do siebie jak puzzle” służącego integracji pokoleniowej i aktywizacji osób starszych ASOS 2015.

W niedzielę, zanim zaprosimy ponownie na Orlik na coroczny Festiwal Smaków Karpackich Kremenaros, przed budynkiem Gminnego centrum Kultury i Ekologii w Cisnej odbędzie się odsłonięcie muralu malarsko-ceramicznego Skąd jesteśmy? nad którym, podobnie jak i rzeźba,  pracowali mieszkańcy Gminy Cisna.

Tegoroczny Kremenaros upłynie „z delikatną nutką podhalańską”. Wojtek Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem opowie o Tatrach jako części Karpat, będzie można spróbować bieszczadzkich proziaków i góralskich moskoli.

promo_dni

Zaprosimy również na darmowe warsztaty rękodzieła, a dzieci na malowanie twarzy i masek karpackich. Rozstrzygniemy również konkurs na najpiękniejszy ogród w sołectwie Cisna. Z nowym programem wystąpi zespół ludowy z Cisnej Łopienka oraz zespół  Hudacy. Folkgwiazdą wieczoru będzie energetyczna węgierska grupa Bohemian Betyars. Po koncercie zapraszamy na tańce przy muzyce grupy Teraz My.

Bohemian-Betyars_promo

Dni Gminy Cisna poprowadzi znany bajarz i rzeźbiarz Ryszard „Bury” Denisiuk. Mamy nadzieję, że atrakcji nie zabraknie dla nikogo.

dni_foto_promo

Organizator: Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, Urząd Gminy Cisna, Restauracja Wołosań, Nadleśnictwo Cisna.
Patronat nad imprezą objęli: Telewizja Polska Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, portal eSanok.pl.

plakat A3_promo
materiał nadesłany

14-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)