REKLAMA
REKLAMA

Pijany i bez uprawnień uciekał przed policją ulicami Brzozowa

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Kierowca forda zlekceważył sygnał do zatrzymania dawany przez policjantów i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ustalili powód jego zachowania.  32-latek prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę około godz. 22.30 na ul.  Bohaterów II Wojny Światowej w Brzozowie uwagę policjantów zwrócił kierowca forda, który na ich widok znacznie przyspieszył. Mężczyzna wyraźnie chciał uniknąć kontroli drogowej i spotkania z funkcjonariuszami. Widząc to policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali mu znak do zatrzymania. Mężczyzna jednak zlekceważył to i zaczął uciekać. W trakcie swojej jazdy nie reagował na sygnały nadawane przez policjantów i nadal kontynuował ucieczkę jadąc w kierunku centrum Brzozowa. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów kierowca został zatrzymany, okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

Już na początku kontroli okazało się, że jego trzeźwość budzi duże wątpliwości. Z jego ust była wyczuwalna woń alkoholu. 32-latek odmówił poddania się badaniu na alkomacie, dlatego została pobrana mu krew celem sprawdzenia zawartości alkoholu w jego organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że 32-latek nie posiada prawa jazdy, gdyż wcześniej był już karany za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądowego. Ponadto nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego, a ważność pozwolenia czasowego, które okazał policjantom skończyła się w styczniu. Ostatecznie jego ford trafił na parking strzeżony.

Prowadzone postępowanie w tej sprawie da odpowiedź na to, jakie stężenie alkoholu miał w organizmie 32-latek w chwili, gdy kierował samochodem. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Nie ominie go też kara za wykroczenia drogowego, jakich się dopuścił.

źródło: KPP Brzozów

alkomat101 kwp

14-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)