REKLAMA
REKLAMA

SANOK: CBŚ rozbiło grupę przestępczą działającą na terenie Sanoka. Zatrzymano 32 osoby

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci CBŚP prowadzili, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie, postępowanie dotyczące grupy przestępczej, której członkowie wywodzili się ze środowiska pseudokibiców sanockiego klubu piłkarskiego.

Prokuratura skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 podejrzanym w tej sprawie. Zostali nim objęci liderzy rozpracowanej grupy oraz jej członkowie, którzy zajmowali się przemytem i wprowadzaniem do obrotu na terenie Sanoka, Rzeszowa i innych miejscowości województwa podkarpackiego znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z  Prokuraturą Okręgową w Krośnie od 2013 roku rozpracowywali grupę przestępczą, działającą na terenie Podkarpacia. W trakcie prowadzonej sprawy funkcjonariusze CBŚP, wspierani przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, przeprowadzili kilkuetapową realizację, wymierzoną w grupę przestępczą, zajmującą się przemytem i handlem narkotykami.

Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 32 osoby. Zabezpieczyli około 3,5 kilograma marihuany, 300 gramów amfetaminy oraz tabletki ekstazy o czarnorynkowej wartości około 130 tysięcy złotych, a także około 700 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Dużym sukcesem funkcjonariuszy jest fakt, że zlikwidowali stworzony przez grupę kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do Polski oraz cztery plantacje konopi indyjskich.

Jak ustalono w prowadzonym śledztwie, grupa w latach 2013 – 2014 rozprowadziła na terenie Podkarpacia około 19 kilogramów narkotyków, z których znaczna część została wcześniej przemycona. Wobec dwóch liderów i siedmiu najbardziej aktywnych członków grupy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostali oskarżeni objęci byli dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju oraz poręczeniem majątkowym. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono u podejrzanych mienie wartości około 80 tysięcy złotych.

Za zarzucone oskarżonym przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

źródło: KWP

policja

13-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)