REKLAMA
REKLAMA

Czy radny miejski i dyrektor MDK w Sanoku Jakub Osika zostanie nowym prezesem Radia Rzeszów?

SANOK / PODKARPACIE. Jakub Osika, radny miejski i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku, walczy o stanowisko prezesa Radia Rzeszów. Do III etapu konkursu na to stanowisko, obok kandydata z Zagórza zakwalifikowały się cztery inne osoby. Wiadomo, że stacja będzie miała nowego szefa, po tym jak z udziału w kolejnej fazie wykluczono dotychczasowego prezesa Henryka Pietrzaka.

Rada Nadzorcza „Polskiego Radia Rzeszów” – Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie Spółka Akcyjna informuje, że na podstawie uchwały nr 15/VIII/2015 z dnia 9 maja 2015 r. dopuściła do III etapu postępowania konkursowego na kandydata na Prezesa Zarządu „Polskiego Radia Rzeszów” Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie Spółka Akcyjna następujących kandydatów:

Jerzy Krużel, Przemyśl – były wiceprezydent Przemyśla, radny miejski w Przemyślu, dziennikarz,
Edward Małek, Rzeszów – były radny miejski w Mielcu, w radzie kierował komisją sportu,
Henryk Nicpoń, Rzeszów – dziennikarz, dział marketingu w TVP Rzeszów,
Jakub Osika, Zagórz – radny miejski w Sanoku, dyrektor MDK i były szef Radia Bieszczady,
Wiesław Syzdek, Rzeszów – dziennikarz.

Cztery lata temu Osika również stanął w szranki z kontrkandydatami na to stanowisko i podobnie jak teraz, doszedł do ostatniego etapu kwalifikacyjnego. Prezesem został jednak Henryk Pietrzak.

Z pewnością przykro byłoby rozstawać się z Młodzieżowym Domem Kultury, ale powiem szczerze, że miałbym do siebie żal gdybym nie wystartował. Mam pomysł na funkcjonowanie Polskiego Radia Rzeszów i chciałbym go zrealizować. Bezsprzecznie byłoby to duże wyzwanie, ale również satysfakcja – mówi Jakub Osika, kandydat na prezesa Polskiego Radia Rzeszów.

W dniach 16-30 maja odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Osika został zaproszony do siedziby radia na 30 maja. Do końca tego miesiąca rada nadzorcza wyznaczy swojego kandydata. Ostateczną decyzję podejmie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

1

Jakub Osika

źródło: Red., Radio Rzeszów

foto: MDK w Sanoku

15-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)