REKLAMA
REKLAMA

Czy radny miejski i dyrektor MDK w Sanoku Jakub Osika zostanie nowym prezesem Radia Rzeszów?

SANOK / PODKARPACIE. Jakub Osika, radny miejski i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku, walczy o stanowisko prezesa Radia Rzeszów. Do III etapu konkursu na to stanowisko, obok kandydata z Zagórza zakwalifikowały się cztery inne osoby. Wiadomo, że stacja będzie miała nowego szefa, po tym jak z udziału w kolejnej fazie wykluczono dotychczasowego prezesa Henryka Pietrzaka.

Rada Nadzorcza „Polskiego Radia Rzeszów” – Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie Spółka Akcyjna informuje, że na podstawie uchwały nr 15/VIII/2015 z dnia 9 maja 2015 r. dopuściła do III etapu postępowania konkursowego na kandydata na Prezesa Zarządu „Polskiego Radia Rzeszów” Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie Spółka Akcyjna następujących kandydatów:

Jerzy Krużel, Przemyśl – były wiceprezydent Przemyśla, radny miejski w Przemyślu, dziennikarz,
Edward Małek, Rzeszów – były radny miejski w Mielcu, w radzie kierował komisją sportu,
Henryk Nicpoń, Rzeszów – dziennikarz, dział marketingu w TVP Rzeszów,
Jakub Osika, Zagórz – radny miejski w Sanoku, dyrektor MDK i były szef Radia Bieszczady,
Wiesław Syzdek, Rzeszów – dziennikarz.

Cztery lata temu Osika również stanął w szranki z kontrkandydatami na to stanowisko i podobnie jak teraz, doszedł do ostatniego etapu kwalifikacyjnego. Prezesem został jednak Henryk Pietrzak.

Z pewnością przykro byłoby rozstawać się z Młodzieżowym Domem Kultury, ale powiem szczerze, że miałbym do siebie żal gdybym nie wystartował. Mam pomysł na funkcjonowanie Polskiego Radia Rzeszów i chciałbym go zrealizować. Bezsprzecznie byłoby to duże wyzwanie, ale również satysfakcja – mówi Jakub Osika, kandydat na prezesa Polskiego Radia Rzeszów.

W dniach 16-30 maja odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Osika został zaproszony do siedziby radia na 30 maja. Do końca tego miesiąca rada nadzorcza wyznaczy swojego kandydata. Ostateczną decyzję podejmie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

1

Jakub Osika

źródło: Red., Radio Rzeszów

foto: MDK w Sanoku

15-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)