REKLAMA
REKLAMA

Dilerzy na terenie szkoły w Zagórzu? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Jutro (28 bm) w godz. od 09.00 do 12.00, Gimnazjum w Zagórzu  po raz kolejny stanie się areną ćwiczeń ratowniczych, w których oprócz nauczycieli i młodzieży wezmą udział funkcjonariusze

KPP w Sanoku, KP PSP w Sanoku, PSG w Sanoku, strażacy z OSP Zagórz, Zespół Ratownictwa Medycznego SPZOZ Sanok oraz negocjatorzy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Scenariusz ćwiczeń zakłada, iż na terenie szkoły pojawią się narkotykowi dilerzy. Na szczęście będą to pozoranci, których obecność uruchomi ciąg zdarzeń wymagających interwencji i sprawnego współdziałania: dyrekcji szkoły, uczniów oraz funkcjonariuszy poszczególnych służb.

Bezpośrednio po ćwiczeniach, policjanci przeprowadzą z młodzieżą pogadanki m.in. na temat szkodliwości narkotyków.

Obowiązek praktycznego sprawdzania organizacji oraz warunków ewakuacji nakłada na właścicieli lub zarządców obiektów przeznaczonych dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z dnia 22 czerwca 2010 r.)

źródło: Gmina Zagórz

banner - full banner

27-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)