REKLAMA
REKLAMA

,,Trzeźwy poranek” w Sanoku i w sąsiednich powiatach. Najwięcej nietrzeźwych zatrzymano w sanockim

SANOK, LESKO, BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dzisiaj od godzin porannych na drogach powiatu sanockiego, leskiego i brzozowskiego policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

POWIAT SANOCKI
W trakcie działań policjanci skontrolowali 953 kierujących.

Policjanci ujawnili 6 osób, które kierowały po drogach publicznych pomimo tego, że wcześniej piły alkohol. Dwóch kierowców odpowie za przestępstwo, czterech natomiast za wykroczenie.

POWIAT LESKI
Zorganizowano kilka punktów, w których dokonywali kontroli stanu trzeźwości kierowców. Funkcjonariusze przebadali łącznie 384 kierowców. W przypadku dwóch z nich stwierdzili obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, w stężeniu które wypełnia znamiona przestępstwa lub wykroczenia.

Zatrzymany w Lesku na ul. Przemysłowej 47-letni mieszkaniec Soliny kierował pojazdem marki Mazda mając w organizmie 0,25 promila alkoholu. Z kolei jadący drogą krajową 24-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna prowadził w tym stanie swojego volkswagena golfa.

POWIAT BRZOZOWSKI
W wyniku prowadzonych działań na obszarze całego powiatu zorganizowano siedem punktów kontrolnych, na których brzozowscy policjanci sprawdzili trzeźwość 741 kierowców.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ruchu drogowego około godz.6 na terenie Haczowa ujawnili jednego mężczyznę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę fiata będąc jeszcze pod działaniem alkoholu. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Wynik jego badania to ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odpowie za przestępstwo. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O tym na jak długo pożegna się z uprawnieniami – zadecyduje sąd.

419418319


Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Grozi za to kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od rok do dziesięciu lat.

źródło: KPP Sanok, KPP Lesko, KPP Brzozów

Zobacz także: 1:750 – taki jest wynik akcji ,,Trzeźwy poranek” w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

27-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)