REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Droga z Załuża do Leska wyremontowana (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI. Powiat leski zakończył remont drogi z Załuża do Leska. W niedzielę oddano ostatni odcinek trasy o długości 3,3 km. Inwestycja kosztowała prawie 1,2 mln złotych. – To duże ułatwienie dla mieszkańców i turystów – mówi Łukasz Ciółkowski ze Starostwa Powiatowego w Lesku.

Oddany w niedzielę odcinek drogi od przejazdu kolejowego obok góry Sobień do mostu w Łukawicy (3,3 km) był trzecim, ostatnim etapem remontu trasy od Załuża do Leska. Wylano nowy asfalt i usypano pobocza. – Jezdnia jest gładka jak stół. To duże ułatwienie dla mieszkańców Manasterca, Bezmiechowej i Łukawicy. Ponadto skorzystają turyści, którzy odwiedzali górę Sobień, albo skracali drogę w Bieszczady – wyznaje Łukasz Ciółkowski z wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Lesku.

zaluz001

Całość inwestycji wyniosła 1 158 700 zł. Urząd wojewódzki przekazał na ten remont 921 tysięcy, resztę sfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesku, Miasto i Gmina Lesko oraz nadleśnictwa z Cisnej, Baligrodu i Leska.

– Po oddaniu drogi do użytkowania sprawdzaliśmy ponownie jej stan. Wszystko poszło zgodnie z planem – dodaje Ciółkowski.

 

26-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)