REKLAMA
REKLAMA

Droga z Załuża do Leska wyremontowana (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI. Powiat leski zakończył remont drogi z Załuża do Leska. W niedzielę oddano ostatni odcinek trasy o długości 3,3 km. Inwestycja kosztowała prawie 1,2 mln złotych. – To duże ułatwienie dla mieszkańców i turystów – mówi Łukasz Ciółkowski ze Starostwa Powiatowego w Lesku.

Oddany w niedzielę odcinek drogi od przejazdu kolejowego obok góry Sobień do mostu w Łukawicy (3,3 km) był trzecim, ostatnim etapem remontu trasy od Załuża do Leska. Wylano nowy asfalt i usypano pobocza. – Jezdnia jest gładka jak stół. To duże ułatwienie dla mieszkańców Manasterca, Bezmiechowej i Łukawicy. Ponadto skorzystają turyści, którzy odwiedzali górę Sobień, albo skracali drogę w Bieszczady – wyznaje Łukasz Ciółkowski z wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Lesku.

zaluz001

Całość inwestycji wyniosła 1 158 700 zł. Urząd wojewódzki przekazał na ten remont 921 tysięcy, resztę sfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesku, Miasto i Gmina Lesko oraz nadleśnictwa z Cisnej, Baligrodu i Leska.

– Po oddaniu drogi do użytkowania sprawdzaliśmy ponownie jej stan. Wszystko poszło zgodnie z planem – dodaje Ciółkowski.

 

26-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)