REKLAMA
REKLAMA

GIMNAZJA: Sprawdź, jakie nowości czekają na uczniów w sanockich placówkach

SANOK / PODKARPACIE. Wybór właściwego gimnazjum jest sprawą niezwykle ważną. Ukończenie tej szkoły daje możliwość podjęcia nauki w liceum, technikum lub szkole zawodowej, a tym samym wytyczenia ścieżki zawodowej. Sprawdziliśmy, jakie innowacje na nowy rok szkolny szykują sanockie gimnazja. 

Gimnazjum nr 1 w Sanoku:
Szkoła będzie kontynuować klasę sportową dla uczniów klas 1-3 oraz klasy z rozszerzonym językiem obcym. Innowacją będzie klasa „badawcza”, w której nacisk zostanie położony na biologię, chemię i fizykę.

Gimnazjum nr 2 w Sanoku:
Uczniowie klas pierwszych będą mieli okazję skorzystać z kilku innowacji. Powstał: „Innowacyjny program nauczania języka angielskiego – angielski kluczem do sukcesu”; „Innowacyjny program nauczania języka francuskiego – poznaj język, zdobądź przyjaciół”. Ten profil jest ukierunkowany na wyjazdy młodzieży do Francji. W porozumieniu z BWA Galerią Sanocką oraz Miejską Biblioteką Publiczną powstała klasa artystyczno-dziennikarska. Pierwszy raz szkoła proponuje również innowację sportową o profilu siatkówka-unihokej.

Gimnazjum nr 3 w Sanoku:
Dla klas pierwszych przewidziano oddział z rozszerzonym językiem angielskim, w którym uczniowie będą mieli jedną godzinę zajęć więcej. Dla klas drugich i trzecich utworzono program z rozszerzoną matematyką, który ma w sposób szczególny przygotować uczniów do egzaminu gimnazjalnego. Klasy trzecie będą korzystać z dodatkowych godzin nauk przyrodniczych.

Gimnazjum nr 4 w Sanoku:
Dla uczniów klas pierwszych powstaje klasa filmowo-medialna. Dodatkowo wprowadzona będzie innowacja z języka angielskiego „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Klasy pierwsze będą mogły również skorzystać z klasy o rozszerzonym profilu geograficzno-chemiczno-biologiczno-fizycznym.

Gimnazja w polskim systemie oświaty pojawiły się ponownie 1 września 1999 roku. Od tego roku to drugi, obowiązkowy poziom kształcenia w Polsce. Pierwszym rocznikiem, który chodził do gimnazjum, był rocznik 1986.

Czy sanockie gimnazja wypadają lepiej pod względem proponowanych profili od sanockich podstawówek?

SZKOŁY PODSTAWOWE: Pierwszy dzwonek coraz bliżej. Jakie innowacje czekają sanockich uczniów?

Wszystkie informacje uzyskaliśmy na podstawie telefonicznych rozmów z dyrektorami placówek.

Red.

g

20-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)