REKLAMA
REKLAMA

KOLEJ: Kolejny sukces akcji KochamKolej.pl. Na torach pojawi się większy szynobus. 100 miejsc więcej!

SANOK / PODKARPACIE. Akcja Kocham Kolej nie zwalnia tempa. Na torach pojawi się większy szynobus SA 134, który jednorazowo może zabrać nawet 270 osób, czyli o 100 więcej niż poprzedni pojazd. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie kursem pociągu w Bieszczady.

W ubiegłą sobotę, wskutek awarii akumulatorów, z Jasła nie wyruszył szynobus do Komańczy. Przewoźnik zapewnił zastępczy środek transportu w postaci autobusu. Po naprawieniu usterki, w niedzielę wszystko wróciło do normy. Sytuacja ta pokazała jednak, jak duże jest zainteresowanie przewozami kolejowymi w Bieszczady.

Liczne telefony informowały nas koordynatorów o bulwersującej, a zarazem groteskowej sytuacji, o jadącym autobusie a nie szynobusie, a także o zdenerwowanych rodzicach próbujących wytłumaczyć ten fakt płaczącym dzieciom i rowerzystach, którzy widząc podjeżdżający autokar sypali wiązanką niecenzuralnych słów – opisuje Adam Filar, jasielski koordynator akcji KochamKolej.pl.

W odpowiedzi na popularność weekendowych podróży koleją w Bieszczady, władze województwa podjęły decyzję o zmianie pojazdu przewożącego turystów. Do tej pory, z Jasła do Komańczy kursował szynobus mogący pomieścić 170 osób (70 miejsc siedzących i 100 stojących). Teraz, na torach pojawił się większy szynobus SA 134 wyposażony w 130 miejsc siedzących i 140 stojących. Oznacza to, że już od najbliższej soboty i niedzieli (15,16.08) w Bieszczady będzie mogło pojechać nawet 100 osób więcej niż do tej pory. Zmieniony skład ma funkcjonować do końca sierpnia.

Maria KurowskaPonieważ zainteresowanie trasą z Jasła do Komańczy jest bardzo duże, zarząd województwa podkarpackiego przychylił się do mojej prośby, aby do końca sierpnia przewozy były realizowane przez duży szynobus. Od września będzie to niemożliwe z tego względu, że w roku szkolnym skład ten porusza się na innej linii i służy uczniom. Mamy trzy weekendy, aby cieszyć się większym komfortem podróży z Jasła w Bieszczady – mówi Maria Kurowska, wicemarszałek województwa podkarpackiego, patron akcji KochamKolej.pl.

foto: umwp.podkarpackie.pl


Jerzy ZubaJest to odpowiedź na realne zainteresowanie przewozami kolejowymi w Bieszczady. Bardzo się cieszymy, że do końca wakacji, większa liczba turystów będzie mogła skorzystać z tej formy transportu. Duży skład to również większy komfort w podróży. W imieniu pasażerów dziękuję członkom zarządu województwa podkarpackiego, którzy opowiedzieli się za wprowadzeniem zmiany – mówi Jerzy Zuba, główny koordynator kampanii Kocham Kolej.

foto: archiwum Esanok.pl


Damian BiskupMiło jest nam słyszeć, że zarząd województwa podkarpackiego zdecydował się na wysłanie na trasę w Bieszczady dużego szynobusu. To działanie jest miodem na nasze serca. Ta decyzja pokazuje, że władze województwa tworzą jeden z filarów społecznej akcji KochamKolej.pl – mówi Damian Biskup, współkoordynator akcji KochamKolej.pl.

foto: archiwum Esanok.pl


ZOBACZ ROZKŁAD JAZDY POCIĄGU NA TRASIE JASŁO – KOMAŃCZA. KLIKNIJ

1

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOCHAM KOLEJ: Tłumy turystów przyjechały w Bieszczady szynobusem (FILM, ZDJĘCIA)

KOLEJ: Kompromitacja Podkarpackich Przewozów Regionalnych. Szynobus relacji Jasło -Komańcza nie wyruszył na trasę

ODWIEDŹ:

www.KochamKolej.pl

www.facebook.com/kochamkolejpl

14-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)