REKLAMA
REKLAMA

Kradzieże w Śródmieściu i na Wójtostwie. Złodziej wchodzi do niezamkniętych ,,na klucz” mieszkań

SANOK / PODKARPACIE. Policja przypomina o konieczności zamykania drzwi mieszkania na „klucz”. W Sanoku od kilku dni grasuje złodziej, który wykorzystuje niezamknięte drzwi mieszkania, wchodzi do pomieszczenia i z przedpokoju kradnie portfele oraz inne przedmioty znajdujące się na półkach, w torebkach  i w zawieszonej odzieży wierzchniej.

W  tym tygodniu sanocka policja odnotowała dwa podobne zdarzenia. Miały one miejsce w rejonie Wójtostwa i Śródmieścia.

Do pierwszego zdarzenia doszło 1 listopada  br. Mieszkaniec bloku przy ul. Lenartowicza zawiadomił Policję, że złodziej wszedł do mieszkania i z przedpokoju zabrał portfel z dokumentami i pieniędzmi  oraz telefon komórkowy. Okradziony mężczyzna przebywał w tym czasie w pokoju obok. Nie słyszał, że ktoś wszedł do mieszkania. O kradzieży zorientował się dopiero, gdy przechodząc przez przedpokój zauważył otwarte drzwi mieszkania. Stwierdził brak portfela.

Kolejny przypadek został zgłoszony 5 listopada przez mieszkankę bloku przy ul. Armii Krajowej. Złodziej działał w identyczny sposób, jak poprzednio. Wykorzystał niezamknięte drzwi mieszkania, wszedł do środka i ukradł z torebki pozostawionej w przedpokoju portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie 60 zł . Okradziona kobieta w tym czasie przebywała w kuchni.

Pamiętajmy, aby zamykać drzwi lokalu  nawet wtedy, gdy w domu są wszyscy mieszkańcy. Zwróćmy uwagę na nieznajome osoby kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu, przyjrzyjmy  się im, zapamiętajmy szczegóły ich wyglądu, ubioru. Spróbujmy ich zapytać, kogo szukają. Przezorność może uchronić nas  przed kradzieżą, a  zadane pytania mogą spłoszyć potencjalnego złodzieja – informuje sanocka policja. – Porozmawiajmy na temat kradzieży dokonywanych tą metodą z rodzicami i osobami starszymi. Złodzieje bardzo często działają na terenie bloków  zamieszkiwanych przez starsze osoby.

IMG_3266

źródło: KPP Sanok

06-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)