REKLAMA
REKLAMA

Kradzieże w Śródmieściu i na Wójtostwie. Złodziej wchodzi do niezamkniętych ,,na klucz” mieszkań

SANOK / PODKARPACIE. Policja przypomina o konieczności zamykania drzwi mieszkania na „klucz”. W Sanoku od kilku dni grasuje złodziej, który wykorzystuje niezamknięte drzwi mieszkania, wchodzi do pomieszczenia i z przedpokoju kradnie portfele oraz inne przedmioty znajdujące się na półkach, w torebkach  i w zawieszonej odzieży wierzchniej.

W  tym tygodniu sanocka policja odnotowała dwa podobne zdarzenia. Miały one miejsce w rejonie Wójtostwa i Śródmieścia.

Do pierwszego zdarzenia doszło 1 listopada  br. Mieszkaniec bloku przy ul. Lenartowicza zawiadomił Policję, że złodziej wszedł do mieszkania i z przedpokoju zabrał portfel z dokumentami i pieniędzmi  oraz telefon komórkowy. Okradziony mężczyzna przebywał w tym czasie w pokoju obok. Nie słyszał, że ktoś wszedł do mieszkania. O kradzieży zorientował się dopiero, gdy przechodząc przez przedpokój zauważył otwarte drzwi mieszkania. Stwierdził brak portfela.

Kolejny przypadek został zgłoszony 5 listopada przez mieszkankę bloku przy ul. Armii Krajowej. Złodziej działał w identyczny sposób, jak poprzednio. Wykorzystał niezamknięte drzwi mieszkania, wszedł do środka i ukradł z torebki pozostawionej w przedpokoju portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie 60 zł . Okradziona kobieta w tym czasie przebywała w kuchni.

Pamiętajmy, aby zamykać drzwi lokalu  nawet wtedy, gdy w domu są wszyscy mieszkańcy. Zwróćmy uwagę na nieznajome osoby kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu, przyjrzyjmy  się im, zapamiętajmy szczegóły ich wyglądu, ubioru. Spróbujmy ich zapytać, kogo szukają. Przezorność może uchronić nas  przed kradzieżą, a  zadane pytania mogą spłoszyć potencjalnego złodzieja – informuje sanocka policja. – Porozmawiajmy na temat kradzieży dokonywanych tą metodą z rodzicami i osobami starszymi. Złodzieje bardzo często działają na terenie bloków  zamieszkiwanych przez starsze osoby.

IMG_3266

źródło: KPP Sanok

06-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)