REKLAMA
REKLAMA

,,Kuźnia Światła” w Puchatku

Osiedlowy Dom Kultury ,,Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku zaprasza na wernisaż czarno-białej fotografii Krośnieńskiego Koła Fotograficznego Kuźnia Światła.

Otwarcie wystawy 12.12. 2015 godz 16.00. Podczas wernisażu wystąpi JAREK SEREDA – saksofon.

Kuźnia Światła powstała w 2006 roku. Jest oddolną, amatorską, niekomercyjną inicjatywą mającą na celu naukę fotografii. Uczestnikami są ludzie w różnym wieku, wykonujący różne zawody, uczniowie, studenci, osoby dorosłe. Obecnie kółko liczy kilkanaście osób spotykających i uczących się w grupach tematycznych (krajobraz, portret, reportaż).

Działamy społecznie, z pasją i radością, a komercja nam w oczy nie zagląda – mówią uczestnicy. – Naszym celem jest nauka fotografii – ambitnej, czarno-białej, amatorskiej. Ambitna… poszukujemy tematów, łączymy pracę z weną, odpychamy bylejakość, czerpiemy inspirację. Stawiamy sobie twórcze wyzwania, próbując wypracować swój-indywidualny, a zarazem swój-kółkowy styl. Czarno-biała… jest dla nas sposobem na poszukiwanie bardziej treści niż pustej formy. Amatorska… z miłości do fotografii…

Prace Kuźni Światła prezentowane były w Fotogalerii Grudysz w Krośnie, Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, saloniku artystycznym Biblioteki Publicznej w Krośnie, Młodzieżowym Domu Kultury w Forcie Krzesławice w Krakowie, Domu Fotografii w Krośnie, galerii Czarna Sień w Strzyżowie.

Uczestnicy kółka 8 razy brali udział w Konfrontacjach Fotograficznych w Rzeszowie, gdzie sześciokrotnie zostali wyróżnieni „Nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego”.

Ponadto organizowane jest Krośnieńskie Święto Fotografii, które jest miejscem prezentacji czarno-białej amatorskiej, ambitnej fotografii (do tej pory odbyło się 10 edycji naszego święta. Od 2011 roku pokazane zostało już w sumie ok. 2000! czarno-białych fotografii dużego formatu. W ramach każdego święta gośćmi są wybitne osoby ze świata fotografii).

Raz w roku, jesienią, w nasze szeregi zapraszamy kolejnych fotoamatorów. Spotykamy się dwa razy w miesiącu w Spółdzielczym Domu Kultury w Krośnie – zapraszają członkowie kółka.

jpg kuznia

materiał nadesłany

03-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)