REKLAMA
REKLAMA

,,Kuźnia Światła” w Puchatku

Osiedlowy Dom Kultury ,,Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku zaprasza na wernisaż czarno-białej fotografii Krośnieńskiego Koła Fotograficznego Kuźnia Światła.

Otwarcie wystawy 12.12. 2015 godz 16.00. Podczas wernisażu wystąpi JAREK SEREDA – saksofon.

Kuźnia Światła powstała w 2006 roku. Jest oddolną, amatorską, niekomercyjną inicjatywą mającą na celu naukę fotografii. Uczestnikami są ludzie w różnym wieku, wykonujący różne zawody, uczniowie, studenci, osoby dorosłe. Obecnie kółko liczy kilkanaście osób spotykających i uczących się w grupach tematycznych (krajobraz, portret, reportaż).

Działamy społecznie, z pasją i radością, a komercja nam w oczy nie zagląda – mówią uczestnicy. – Naszym celem jest nauka fotografii – ambitnej, czarno-białej, amatorskiej. Ambitna… poszukujemy tematów, łączymy pracę z weną, odpychamy bylejakość, czerpiemy inspirację. Stawiamy sobie twórcze wyzwania, próbując wypracować swój-indywidualny, a zarazem swój-kółkowy styl. Czarno-biała… jest dla nas sposobem na poszukiwanie bardziej treści niż pustej formy. Amatorska… z miłości do fotografii…

Prace Kuźni Światła prezentowane były w Fotogalerii Grudysz w Krośnie, Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, saloniku artystycznym Biblioteki Publicznej w Krośnie, Młodzieżowym Domu Kultury w Forcie Krzesławice w Krakowie, Domu Fotografii w Krośnie, galerii Czarna Sień w Strzyżowie.

Uczestnicy kółka 8 razy brali udział w Konfrontacjach Fotograficznych w Rzeszowie, gdzie sześciokrotnie zostali wyróżnieni „Nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego”.

Ponadto organizowane jest Krośnieńskie Święto Fotografii, które jest miejscem prezentacji czarno-białej amatorskiej, ambitnej fotografii (do tej pory odbyło się 10 edycji naszego święta. Od 2011 roku pokazane zostało już w sumie ok. 2000! czarno-białych fotografii dużego formatu. W ramach każdego święta gośćmi są wybitne osoby ze świata fotografii).

Raz w roku, jesienią, w nasze szeregi zapraszamy kolejnych fotoamatorów. Spotykamy się dwa razy w miesiącu w Spółdzielczym Domu Kultury w Krośnie – zapraszają członkowie kółka.

jpg kuznia

materiał nadesłany

03-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)