REKLAMA
REKLAMA

Lodowisko na chodniku w centrum miasta. Przejście tylko dla odważnych (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Oblodzony chodnik na terenie ogródka jordanowskiego w Sanoku sprawia problemy mieszkańcom. Zdarzają się poślizgnięcia i upadki, szczególnie groźne dla osób starszych. Temat poruszono na sesji Rady Miasta.

foto9

Tak wyglądał w środę (18.02) chodnik na terenie ogródka jordanowskiego w centrum miasta, służący do przejścia z ul. Łazienniej do ul. Sobieskiego. Trakt wykorzystywany jest bardzo często, gdyż pozwala zaoszczędzić trochę czasu mieszkańcom, którzy z Placu św. Michała lub Rynku schodzą np. w kierunku Miejskiej Biblioteki Publicznej lub Wójtostwa.

Do dzisiaj, stan chodnika zmienił się tylko w niewielkim stopniu, mimo zdecydowanie wyższych wartości wskazywanych przez termometry.

Temat został poruszony przez jednego z radnych podczas czwartkowej sesji Rady Miasta.

W minioną środę, na chodniku zobaczyłem klęczącą starszą panią, która miała problemy z podniesieniem się. Pomogłem jej wstać i przejść poza ogródek. Poruszanie się na tak oblodzonych schodach czy samym chodniku wymaga sporej odwagi. Jeśli stan ścieżki nie jest utrzymywany w należytej kondycji, może trzeba pomyśleć o zamknięciu przejścia? – pytał władze miasta Sanoka radny.

Odpowiedzi udzieli wiceburmistrz Edward Olejko.

Do tej pory ogródek jordanowski był utrzymywany przez wydział oświaty, teraz najprawdopodobniej przypiszemy to zadanie osobom odpowiedzialnym za gospodarkę komunalną i zlecimy piaskowanie. Trzeba jednak pamiętać, że założyliśmy plan oszczędnościowy, którego wprowadzenie było konieczne ze względu na sytuację finansową miasta. Musimy ograniczać wydatki, np. wywożenie śniegu, gdyż generują one olbrzymie koszty – zaznacza zastępca burmistrza.

Służbom odpowiedzialnym za porządek w mieście, należy też przypomnieć o tym, aby „walające się” śmieci i butelki po alkoholu na terenie ogródka jordanowskiego, tak zwyczajnie posprzątać. Nie sztuką jest wybudować za setki tysięcy złotych infrastrukturę. Sztuką jest swoje obiekty, utrzymać we właściwym porządku!

20-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)