REKLAMA
REKLAMA

Lodowisko na chodniku w centrum miasta. Przejście tylko dla odważnych (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Oblodzony chodnik na terenie ogródka jordanowskiego w Sanoku sprawia problemy mieszkańcom. Zdarzają się poślizgnięcia i upadki, szczególnie groźne dla osób starszych. Temat poruszono na sesji Rady Miasta.

foto9

Tak wyglądał w środę (18.02) chodnik na terenie ogródka jordanowskiego w centrum miasta, służący do przejścia z ul. Łazienniej do ul. Sobieskiego. Trakt wykorzystywany jest bardzo często, gdyż pozwala zaoszczędzić trochę czasu mieszkańcom, którzy z Placu św. Michała lub Rynku schodzą np. w kierunku Miejskiej Biblioteki Publicznej lub Wójtostwa.

Do dzisiaj, stan chodnika zmienił się tylko w niewielkim stopniu, mimo zdecydowanie wyższych wartości wskazywanych przez termometry.

Temat został poruszony przez jednego z radnych podczas czwartkowej sesji Rady Miasta.

W minioną środę, na chodniku zobaczyłem klęczącą starszą panią, która miała problemy z podniesieniem się. Pomogłem jej wstać i przejść poza ogródek. Poruszanie się na tak oblodzonych schodach czy samym chodniku wymaga sporej odwagi. Jeśli stan ścieżki nie jest utrzymywany w należytej kondycji, może trzeba pomyśleć o zamknięciu przejścia? – pytał władze miasta Sanoka radny.

Odpowiedzi udzieli wiceburmistrz Edward Olejko.

Do tej pory ogródek jordanowski był utrzymywany przez wydział oświaty, teraz najprawdopodobniej przypiszemy to zadanie osobom odpowiedzialnym za gospodarkę komunalną i zlecimy piaskowanie. Trzeba jednak pamiętać, że założyliśmy plan oszczędnościowy, którego wprowadzenie było konieczne ze względu na sytuację finansową miasta. Musimy ograniczać wydatki, np. wywożenie śniegu, gdyż generują one olbrzymie koszty – zaznacza zastępca burmistrza.

Służbom odpowiedzialnym za porządek w mieście, należy też przypomnieć o tym, aby „walające się” śmieci i butelki po alkoholu na terenie ogródka jordanowskiego, tak zwyczajnie posprzątać. Nie sztuką jest wybudować za setki tysięcy złotych infrastrukturę. Sztuką jest swoje obiekty, utrzymać we właściwym porządku!

20-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)