REKLAMA
REKLAMA

MATEUSZ KUZIO: Nie ważne, że to A klasa… ważne, jaki herb nosisz w sercu

SANOK / PODKARPACIE. Niewiele ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia rozgrywek krośnieńskiej A klasy, w której w przyszłym sezonie będzie występowała drużyna Stal Ekoball Sanok. Podopieczni Piotra Kota jutro zaczynają treningi, a w niedzielę wystąpią w turnieju organizowanym przez LKS Zarszyn.

Sympatycy sanockiej piłki nożnej od przyszłego sezonu znowu będą mogli kibicować żółto-niebieskim. Drużyna będzie występowała pod szyldem Stal Ekoball Sanok. Drużynę poprowadzi związany ze Stalą przez wiele lat Robert Ząbkiewicz, a treningi odbywać się będą w centrum treningowym w Bykowcach. Rywalizację ligową sanoczanie będą toczyć na stadionie przy ul. Żwirki i Wigury, czyli na popularnych Wierchach.

– Jak na poziom A-klasowy, budowa drużyny przebiega bardzo sprawnie – komentuje Mateusz Kuzio, który w przyszłym sezonie będzie stanowić o sile sanockiego ataku. Wciąż trwa okienko transferowe, więc bardzo prawdopodobne, że ktoś z zawodników dołączy jeszcze do klubu – dodaje.

– Trener kontaktował się ze mną telefonicznie i zadeklarował, że chce przyczynić się do odbudowy sanockiego klubu. Zbieramy zawodników, a naszym celem jest awans do ligi okręgowej. Większość chłopaków, którzy będą nas reprezentować w przyszłym roku to piłkarze, którzy grali już w przeszłości w Stali Sanok. Ci, którzy grali ze mną tuż przed upadłością klubu raczej na pewno nie wystąpią w naszym klubie – tłumaczy Mateusz Kuzio.

– Od jutra zaczynamy ciężkie treningi, które mam nadzieję, zaprocentują w zbliżającym się sezonie. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza, jak tylko awans do okręgówki. Wcześniej grałem w Kraśniku jedynie z powodu upadłości Stali Sanok. To była konieczność, żeby nie wypaść z gry. Sanok jest moim domem i na wieść o tym, że wskrzeszą piłkę nożną w naszym mieście, od razu postanowiłem wrócić i razem z kolegami tworzyć nową historię tego klubu – przedstawia naszej redakcji sanocki snajper.

Dla mnie nie liczą się pieniądze, a to jaki klub nosi się na piersi. To jest najważniejsze – dodaje Mateusz Kuzio.

W niedzielę (12 bm.) Stal Ekoball Sanok zmierzy się na towarzyskim turnieju organizowanym przez LKS Zarszyn. Podopieczni Piotra Kota zagrają z gospodarzami, słowackim FK Demjata oraz  Przełomem Besko. Początek zawodów o godzinie 14:00.

 

09-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)