REKLAMA
REKLAMA

MATEUSZ KUZIO: Nie ważne, że to A klasa… ważne, jaki herb nosisz w sercu

SANOK / PODKARPACIE. Niewiele ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia rozgrywek krośnieńskiej A klasy, w której w przyszłym sezonie będzie występowała drużyna Stal Ekoball Sanok. Podopieczni Piotra Kota jutro zaczynają treningi, a w niedzielę wystąpią w turnieju organizowanym przez LKS Zarszyn.

Sympatycy sanockiej piłki nożnej od przyszłego sezonu znowu będą mogli kibicować żółto-niebieskim. Drużyna będzie występowała pod szyldem Stal Ekoball Sanok. Drużynę poprowadzi związany ze Stalą przez wiele lat Robert Ząbkiewicz, a treningi odbywać się będą w centrum treningowym w Bykowcach. Rywalizację ligową sanoczanie będą toczyć na stadionie przy ul. Żwirki i Wigury, czyli na popularnych Wierchach.

– Jak na poziom A-klasowy, budowa drużyny przebiega bardzo sprawnie – komentuje Mateusz Kuzio, który w przyszłym sezonie będzie stanowić o sile sanockiego ataku. Wciąż trwa okienko transferowe, więc bardzo prawdopodobne, że ktoś z zawodników dołączy jeszcze do klubu – dodaje.

– Trener kontaktował się ze mną telefonicznie i zadeklarował, że chce przyczynić się do odbudowy sanockiego klubu. Zbieramy zawodników, a naszym celem jest awans do ligi okręgowej. Większość chłopaków, którzy będą nas reprezentować w przyszłym roku to piłkarze, którzy grali już w przeszłości w Stali Sanok. Ci, którzy grali ze mną tuż przed upadłością klubu raczej na pewno nie wystąpią w naszym klubie – tłumaczy Mateusz Kuzio.

– Od jutra zaczynamy ciężkie treningi, które mam nadzieję, zaprocentują w zbliżającym się sezonie. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza, jak tylko awans do okręgówki. Wcześniej grałem w Kraśniku jedynie z powodu upadłości Stali Sanok. To była konieczność, żeby nie wypaść z gry. Sanok jest moim domem i na wieść o tym, że wskrzeszą piłkę nożną w naszym mieście, od razu postanowiłem wrócić i razem z kolegami tworzyć nową historię tego klubu – przedstawia naszej redakcji sanocki snajper.

Dla mnie nie liczą się pieniądze, a to jaki klub nosi się na piersi. To jest najważniejsze – dodaje Mateusz Kuzio.

W niedzielę (12 bm.) Stal Ekoball Sanok zmierzy się na towarzyskim turnieju organizowanym przez LKS Zarszyn. Podopieczni Piotra Kota zagrają z gospodarzami, słowackim FK Demjata oraz  Przełomem Besko. Początek zawodów o godzinie 14:00.

 

09-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)