REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy Morochowa walczą o most. Sprawą zajęła się TVP INFO

MOROCHÓW / PODKARPACIE. Mieszkańcy Morochowa nie ustają w walce o budowę mostu na Osławie. Oblodzona i zaśnieżona zimą kładka stwarza niebezpieczeństwo i spędza sen z powiek 40 mieszkającym po wschodniej stronie rzeki osobom. Dziś sprawą zajmie się TVP INFO w programie Puls Polski realizowanym na żywo.

Nikt nie chce pomóc ludziom żyjącym za rzeką. Każdy umywa ręce. Burmistrz obiecał, że zrobi coś w tej sprawie już ponad rok temu, ale sprawa ucichła. Przejeżdżając przez tę wioskę widziałam starszą kobietę, która w trakcie przechodzenia przez kładkę poślizgnęła się i o mało nie wpadła do rzeki – pisze do nas internautka.

O tym, że codzienne życie kilkudziesięciu osób mieszkających po drugiej stronie rzeki jest trudne i uciążliwe świadczą choćby przesłane zdjęcia. Uzyskanie odpowiedniej kwoty potrzebnej do wybudowania mostu nie jest jednak łatwe. Koszt przeprowadzenia takiej inwestycji szacowany jest na około 7 mln zł.

Kładka jest własnością Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu. Włodarze niejednokrotnie deklarowali zaangażowanie w doprowadzeniu do realizacji zadania, jednocześnie zaznaczając, że samorząd nie jest w stanie sam udźwignąć takiego ciężaru. Koniecznym jest sięgnięcie po dotację unijną.

Mówi się również o tym, że osoby, które decydowały się na budowę domów na tamtym terenie w ostatnich latach, wiedziały w jakim otoczeniu przyjdzie im funkcjonować.

Sprawa kładki w Morochowie została przedstawiona w programie Puls Polski w TVP INFO realizowanym na żywo.

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: materiały nadesłane

26-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)