REKLAMA
REKLAMA

Taksówkarz przewoził ponad 64 tysiące nielegalnych papierosów (ZDJĘCIA)

GMINA DYNÓW / PODKARPACIE. W zatrzymanej do kontroli 25 marca w miejscowości Bachórz taksówce wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celnej znalazł ponad 64 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Szacunkowa wartość transportowanej kontrabandy to ponad 40 tys. złotych.

Funkcjonariusze SG z placówki w Sanoku razem z funkcjonariuszami Służby Celnej z Krosna prowadzili wspólne działania kontrolne na drodze wojewódzkiej 884 w miejscowości Bachórz. Do kontroli zatrzymano taksówkę na przemyskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało, bagażnik taksówki wypełniony był foliowymi workami, zawierającymi papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie zabezpieczono 64 200 sztuk papierosów. Kierowca taksówki nie przyznał się do nielegalnego towaru. Oświadczył, że papierosy w bagażniku nie są jego własnością, a kurs zamówiła nieznana mu osoba. Towar miał przewieźć w określone miejsce pod Rzeszowem.

IMG_0163
Aktualnie, wobec kierowcy wszczęto postępowanie karno – skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

IMG_0169

materiał nadesłany

26-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)