REKLAMA
REKLAMA

Najmłodsi poznawali pracę policjantów, strażaków i kolejarzy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej  nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku w jednej z klas pierwszych w dwóch ostatnich miesiącach roku szkolnego realizowany był ogólnopolski program edukacyjny „Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu”. Uczniowie mieli okazję podglądnąć pracę Policji, Straży Pożarnej SPGK oraz PKP.

Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Rzecznik Praw Dziecka, Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Patronem merytorycznym programu jest PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie.

Celem Programu było przybliżenie kwestii bezpieczeństwa i budowanie u dzieci świadomości bezpiecznych zachowań podczas podróży pociągiem, nauki i zabawy z wykorzystaniem komputerów, korzystania z energii elektrycznej oraz urządzeń elektrycznych, a także ekologii i odpowiedzialności za przyrodę.

Program realizowany był w formie interaktywnych zajęć lekcyjnych, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów edukacyjnych i sprzyjał przekazywaniu dzieciom praktycznej (nieksiążkowej) wiedzy o otaczającym świecie. W ramach realizacji powyższego Programu uczniowie klasy 1a odbyli edukacyjną wycieczkę pociągiem PKP Intercity. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, Centrum Elektrycznego w Sanoku, Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Uczniowie zostali zaproszeni przez dziadków jednej z uczennic – pasjonatów ogrodnictwa, do ich pięknego ogrodu, w którym przygotowane były zajęcia proekologiczne, serwowane naturalne soki i zapewniona duża dawka ruchu na świeżym powietrzu. W celu podsumowania i utrwalenia u uczniów zdobytej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z bezpieczeństwem w codziennych sytuacjach, na zajęciach szkolnych gościł przedstawiciel Straży Miejskiej w Sanoku.
Chcąc zwiększyć poczucie bezpieczeństwa podczas zajęć poza szkołą, jeden z rodziców ufundował jednakowe czapeczki, natomiast Fundacja przekazała chusty z tarczą Programu i elementem odblaskowym.

Osobą odpowiedzialną za realizację Programu był wychowawca kl. 1a – Krystyna Stec-Lenart.

materiał nadesłany

09-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)