REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Młodzi sanoczanie bez skrupułów bili rówieśników i wymuszali od nich pieniądze. Pojawił się również wątek narkotykowy

SANOK / PODKARPACIE. Za wymuszenia rozbójnicze i rozboje odpowiedzą nastolatkowie, którzy grożąc swojemu koledze pobiciem, zmuszali go do przekazywania im pieniędzy. Jeden ze sprawców dodatkowo odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków oraz psychiczne znęcanie się nad koleżanką.

Sąd rodzinny zdecyduje o dalszym losie sześciu nieletnich.

Policjanci z wydziału kryminalnego skierowali do sądu rodzinnego materiały dotyczące sześciu nastoletnich mieszkańców powiatu sanockiego. Chłopcy w wieku od 14 do 16 lat grozili swojemu koledze pobiciem, domagając się od niego pieniędzy. Ten, bojąc się wydawał im gotówkę, każdorazowo od kilku do nawet kilkuset złotych. Cała sprawa miała miejsce pod koniec ubiegłego roku.

W jednym przypadku, gdy pokrzywdzony odmówił wydania pieniędzy, dwóch napastników użyło wobec niego przemocy. Ciągnąc go za nogi spowodowali, że z kieszeni wypadły mu drobne pieniądze, które następnie zabrali. Funkcjonariusze ustalili, że do wymuszeń dochodziło w szkole, na ulicy oraz na przystanku autobusowym.

Jednemu ze sprawców, 14 – letniemu mieszkańcowi powiatu sanockiego policjanci przedstawili łącznie 14 zarzutów, dotyczyły one wymuszeń rozbójniczych oraz rozboju. Okazało się także, że nieletni przezywając i wyśmiewając znęcał się psychicznie nad koleżanką. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że posiadał i udzielał on innemu małoletniemu narkotyki. Pozostali nastolatkowie odpowiedzą za rozboje lub wymuszenia rozbójnicze.

Sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich.

źródło: KPP Sanok

kajdanki

06-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)