REKLAMA
REKLAMA

KOLEJ: Niesprawne akumulatory zatrzymały szynobus. Niedziela zgodnie z planem

JASŁO / KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Szynobus z Jasła do Komańczy nie wyruszył dzisiaj w trasę. Powodem była awaria akumulatorów, którą już udało się naprawić – powiedział redakcji naszego portalu Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych w Warszawie. Niedzielny kurs odbędzie się bez żadnych problemów.

W ubiegłą sobotę 130 osób wyruszyło szynobusem z Jasła do Komańczy. Dzisiaj wycieczka w Bieszczady pociągiem była niemożliwa ze względu na awarię akumulatorów maszyny. Turyści z kilkugodzinnym opóźnieniem dotarli do Komańczy autobusem podstawionym przez Przewozy Regionalne.

Nie mogliśmy przewidzieć tej usterki – tłumaczy Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych w Warszawie. – Szybko zareagowaliśmy i pociąg w przeciągu kilku godzin został naprawiony. Szynobus jest już sprawny i pojechał do Komańczy po turystów, aby ci mogli w powrotną stronę wrócić już właściwą komunikacją – dodaje Stilger.

Nie byliśmy w stanie wysłać szynobusa zastępczego. Nie zawsze udaje się wysłać ten sam środek transportu, dlatego byliśmy zmuszeni podstawić autobus. Zdajemy sobie sprawę, że wiąże się to z opóźnieniami, za co przepraszamy wszystkich turystów – mówi Michał Stilger.

Nie mamy zwyczaju informować ludzi o usterkach na stronie internetowej, dlatego również i dzisiaj tego nie zrobiliśmy. Zawsze przekazujemy inormację przez megafon na wszystkich stacjach – wyjaśnia pracownika warszawskiego biura prasowego.

Największy z posiadanych szynobusów jest już sprawny i w niedzielę zgodnie z rozkładem wyruszy z Jasła do Komańczy. – Tak jak wszystkie inne środki transportu, szynobusy ulegają czasami usterkom. Nie byliśmy w stanie przewidzieć awarii. Nasze procedury pozwoliły jednak na szybkie zażegnanie problemu. Jutro kurs odbędzie się normalnie – zapewnia Stilger.

W niedzielę o godz. 7.00 rano kolejny pociąg na trasie kolejowej Jasło – Komańcza. Pociągi kursować będą do końca września w soboty i niedziele.
Godziny odjazdów:
– Jasło 7:00 – Krosno 7:32 – Sanok 8:29 – Zagórz 8:40 – Komańcza 9:31
– Komańcza 16:10 – Zagórz 17:01 – Sanok 17:12 – Krosno 18:08 – Jasło 18:40

kochaam

Red.

08-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)