REKLAMA
REKLAMA

KOLEJ: Niesprawne akumulatory zatrzymały szynobus. Niedziela zgodnie z planem

JASŁO / KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Szynobus z Jasła do Komańczy nie wyruszył dzisiaj w trasę. Powodem była awaria akumulatorów, którą już udało się naprawić – powiedział redakcji naszego portalu Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych w Warszawie. Niedzielny kurs odbędzie się bez żadnych problemów.

W ubiegłą sobotę 130 osób wyruszyło szynobusem z Jasła do Komańczy. Dzisiaj wycieczka w Bieszczady pociągiem była niemożliwa ze względu na awarię akumulatorów maszyny. Turyści z kilkugodzinnym opóźnieniem dotarli do Komańczy autobusem podstawionym przez Przewozy Regionalne.

Nie mogliśmy przewidzieć tej usterki – tłumaczy Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych w Warszawie. – Szybko zareagowaliśmy i pociąg w przeciągu kilku godzin został naprawiony. Szynobus jest już sprawny i pojechał do Komańczy po turystów, aby ci mogli w powrotną stronę wrócić już właściwą komunikacją – dodaje Stilger.

Nie byliśmy w stanie wysłać szynobusa zastępczego. Nie zawsze udaje się wysłać ten sam środek transportu, dlatego byliśmy zmuszeni podstawić autobus. Zdajemy sobie sprawę, że wiąże się to z opóźnieniami, za co przepraszamy wszystkich turystów – mówi Michał Stilger.

Nie mamy zwyczaju informować ludzi o usterkach na stronie internetowej, dlatego również i dzisiaj tego nie zrobiliśmy. Zawsze przekazujemy inormację przez megafon na wszystkich stacjach – wyjaśnia pracownika warszawskiego biura prasowego.

Największy z posiadanych szynobusów jest już sprawny i w niedzielę zgodnie z rozkładem wyruszy z Jasła do Komańczy. – Tak jak wszystkie inne środki transportu, szynobusy ulegają czasami usterkom. Nie byliśmy w stanie przewidzieć awarii. Nasze procedury pozwoliły jednak na szybkie zażegnanie problemu. Jutro kurs odbędzie się normalnie – zapewnia Stilger.

W niedzielę o godz. 7.00 rano kolejny pociąg na trasie kolejowej Jasło – Komańcza. Pociągi kursować będą do końca września w soboty i niedziele.
Godziny odjazdów:
– Jasło 7:00 – Krosno 7:32 – Sanok 8:29 – Zagórz 8:40 – Komańcza 9:31
– Komańcza 16:10 – Zagórz 17:01 – Sanok 17:12 – Krosno 18:08 – Jasło 18:40

kochaam

Red.

08-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)