REKLAMA
REKLAMA

Nowe przystanki na ścieżkach przyrodniczych w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Szlaki turystyczne w BdPN przebiegają przez najbardziej atrakcyjne pod względem przyrodniczym miejsca w Parku, a piesze wędrówki można w doskonały sposób połączyć z poznawaniem przyrody.

W tym celu został opracowany system ścieżek przyrodniczych, które stanowią zaplecze do edukacji ekologicznej. W efekcie turyści odkrywają tajemnice bieszczadzkiej przyrody i zwiedzają nasz Park niczym „naturalne muzeum przyrody”.

001

Wybrane starannie przystanki są oznakowane w terenie słupkiem z tabliczką, na której znajduje się numer przystanku, symbol międzynarodowy ścieżki oraz własne oznaczenie ścieżki (np. salamandra, orlik krzykliwy, czy śnieżyca wiosenna). Jesienią 2015 r. Bieszczadzki Park Narodowy zakończył modernizację systemu ścieżek przyrodniczych poprzez wymianę oznakowania przystanków z zastosowaniem nowego wzoru i rozmiaru tabliczek. Na nowych tabliczkach, oprócz wcześniejszego oznaczenia, znajduje się dodatkowo krótka informacja na temat przyrody i zjawisk przyrodniczych jakie można zaobserwować w otoczeniu przystanku. Więcej informacji wraz z rycinami znajduje się w przewodnikach na ścieżki przyrodnicze, które planujemy wznowić w przyszłym roku. Przebieg ścieżek wraz z ich opisem znajduje się ponadto w zestawie Mapy przyrodniczej BdPN i Informatora, który można nabyć w naszych obiektach edukacyjnych lub drogą internetową.

Modernizacja systemu ścieżek przebiegała w kilku etapach – jesienią ubiegłego roku zainstalowano przystanki na ścieżce przyrodniczo-historycznej „Wołosate –Tarnica”. Wiosną br. wymieniono przystanki na następujących ścieżkach przyrodniczych: „Rozsypaniec Krzemień”, Bukowe Berdo”, „Szeroki Wierch” oraz „Połonina Caryńska”. Jesienią natomiast zakończono prace na pięciu kolejnych ścieżkach: „Połonina Wetlińska”, Wielka Rawka”, „Suche Rzeki – Smerek”, „Ustrzyki Górne – Wołosate” i „Berehy Górne”. Modernizacja ścieżek przyrodniczych w BdPN została zrealizowana przy udziale środków WFOŚiGW w Rzeszowie.

BdPN

02-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)