REKLAMA
REKLAMA

O bezpieczeństwie na drodze uczą się od najmłodszych lat (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci włączyli się w obchody III Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tematem przewodnim tegorocznej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci na drogach oraz podnoszenie świadomości wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W dniach 4-10 maja obchodzony jest III Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tematem przewodnim tegorocznej inicjatywy jest podniesienie świadomości w szczególności wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa.

Wczoraj w ramach tego przedsięwzięcia Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie zorganizował spotkanie edukacyjne dla dzieci z gminy Zagórz. Do działań włączyli się także sanoccy policjanci. Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie Bogusław Kolarczyk oraz nadkomisarz Jerzy Górecki – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku w swoich wystąpieniach przypomnieli zgromadzonym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Zaznaczyli, że znajomość oraz stosowanie się do zasad i przepisów ruchu drogowego uchroni każdego przed przykrymi skutkami wypadków i zdarzeń drogowych.

Najmłodsi mieli także okazje obejrzeć spektakl edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym wystawiony przez grupę SZAFIR. W trakcie przedstawienia dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach, które sprawdzały ich wiedzę w zakresie znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego. Uczestnicy na własne oczy mogli się także przekonać jaką ważną funkcję w zakresie bezpieczeństwie na drodze spełniają elementy odblaskowe.

Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały elementy odblaskowe.

źródło: KPP Sanok

06-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)