REKLAMA
REKLAMA

SZKOŁY PODSTAWOWE: Pierwszy dzwonek coraz bliżej. Jakie innowacje czekają sanockich uczniów?

SANOK / PODKARPACIE. Za niespełna dwa tygodnie sanocka młodzież znowu zasiądzie w szkolnej ławie. Motywacją do ciężkiej pracy mogą stać się klasy profilowane oraz innowacje, proponowane przez placówki. W jaki sposób pasje i zainteresowania swoich podopiecznych chcą rozwijać sanockie szkoły podstawowe?

Eksperymenty i innowacje pedagogiczne to działania służące podnoszeniu skuteczności kształcenia w szkołach. W ramach takich zajęć zmienia się organizację lekcji, wprowadza dodatkowe treści nauczania, bądź proponuje rozwiązania, dzięki którym nauka staje się równocześnie zabawą. Oczekiwany efekt? Szkoła atrakcyjna z punktu widzenia rodzica i ucznia, zapewniająca szybszy rozwój dziecka.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku:
Dla uczniów klas czwartych powstała klasa z rozszerzonym językiem angielskim na poziomie średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. Ponadto proponowane są dwie klasy sportowe: pływacka i łyżwiarska. Wspomniane profile były dostępne w ubiegłych latach.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku:
„Czwartaki” mogą korzystać z dodatkowych godzin matematyki, które proponuje klasa matematyczna. Profil powrócił po rocznej przerwie.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku:
Szkoła utworzyła klasę z rozszerzoną matematyką oraz dodatkowym językiem angielskim.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku:
Kontynuacja klasy sportowej z dodatkowymi godzinami wychowania fizycznego, która w SP4 funkcjonuje od lat. Jeden z oddziałów klas czwartych to klasa integracyjna, która wraca po kilkuletniej przerwie. Innowacją będzie klasa matematyczna dla uczniów kl. 4 oraz lekcje regionalizmu dla uczniów wszystkich oddziałów klas 1-6.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku:
Dla uczniów klas czwartych przewidziano innowację z historii i społeczeństwa (program „Wczoraj i dziś). W jej ramach uczniowie uzyskali jedną dodatkową godzinę historii.

Wszystkie informacje uzyskaliśmy na podstawie telefonicznych rozmów z dyrektorami placówek.

Red.

 N

19-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)