REKLAMA
REKLAMA

SZKOŁY PODSTAWOWE: Pierwszy dzwonek coraz bliżej. Jakie innowacje czekają sanockich uczniów?

SANOK / PODKARPACIE. Za niespełna dwa tygodnie sanocka młodzież znowu zasiądzie w szkolnej ławie. Motywacją do ciężkiej pracy mogą stać się klasy profilowane oraz innowacje, proponowane przez placówki. W jaki sposób pasje i zainteresowania swoich podopiecznych chcą rozwijać sanockie szkoły podstawowe?

Eksperymenty i innowacje pedagogiczne to działania służące podnoszeniu skuteczności kształcenia w szkołach. W ramach takich zajęć zmienia się organizację lekcji, wprowadza dodatkowe treści nauczania, bądź proponuje rozwiązania, dzięki którym nauka staje się równocześnie zabawą. Oczekiwany efekt? Szkoła atrakcyjna z punktu widzenia rodzica i ucznia, zapewniająca szybszy rozwój dziecka.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku:
Dla uczniów klas czwartych powstała klasa z rozszerzonym językiem angielskim na poziomie średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. Ponadto proponowane są dwie klasy sportowe: pływacka i łyżwiarska. Wspomniane profile były dostępne w ubiegłych latach.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku:
„Czwartaki” mogą korzystać z dodatkowych godzin matematyki, które proponuje klasa matematyczna. Profil powrócił po rocznej przerwie.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku:
Szkoła utworzyła klasę z rozszerzoną matematyką oraz dodatkowym językiem angielskim.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku:
Kontynuacja klasy sportowej z dodatkowymi godzinami wychowania fizycznego, która w SP4 funkcjonuje od lat. Jeden z oddziałów klas czwartych to klasa integracyjna, która wraca po kilkuletniej przerwie. Innowacją będzie klasa matematyczna dla uczniów kl. 4 oraz lekcje regionalizmu dla uczniów wszystkich oddziałów klas 1-6.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku:
Dla uczniów klas czwartych przewidziano innowację z historii i społeczeństwa (program „Wczoraj i dziś). W jej ramach uczniowie uzyskali jedną dodatkową godzinę historii.

Wszystkie informacje uzyskaliśmy na podstawie telefonicznych rozmów z dyrektorami placówek.

Red.

 N

19-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)