REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Pijani weekendowi kierowcy. Kobieta wpadła do potoku, mężczyzna uciekał przed policją

LESKO / PODKARPACIE. Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci w ostatni weekend na drogach powiatu leskiego. Pijana 31-latka staranowała barierki i wjechała do potoku. Drugi natomiast nie zatrzymał się do rutynowej kontroli drogowej. Oboje odpowiedzą za swoje postępowanie.

Policjanci interweniowali na miejscu kolizji jaka miała miejsce w niedzielę wieczorem w Myczkowie. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali pojazd marki Fiat Seicento, który znajdował się w potoku. Po rozpytaniu 31-letniej mieszkanki Bóbrki okazało się, że jechała z Berezki w stronę Polańczyka. W pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem, po czym taranując barierki wpadła z mostu do potoku. Policjanci poddali kobietę badaniu na trzeźwość. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala w Lesku.

W piątkowy wieczór  policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać pojazd marki Volkswagen Golf do rutynowej kontroli drogowej. Mimo wyraźnych sygnałów nadawanych przez policjanta do zatrzymania się, kierowca zwolnił a następnie przyspieszył i odjechał. Zatrzymał się dopiero po ok. 100 m. Policjanci przebadali jego stan trzeźwości. 28-letni mieszkaniec Leska miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy.

Dla kierowcy, który ma zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h i w dalszym ciągu prowadzi pojazd, 3-miesięczny okres, na jaki zatrzymane zostało prawo jazdy, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

419418319

źródło: KPP Lesko
foto: archiwum KWP

15-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)