REKLAMA
REKLAMA

Pijani weekendowi kierowcy zatrzymani na drogach powiatu sanockiego

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci podejmowali interwencje wobec trzech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami po drogach publicznych, pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, jeden natomiast za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.

Za popełnione czyny mieszkańcy powiatu sanockiego będą odpowiadać przed sądem.

W miniony piątek około godz. 10 w miejscowości Jurowce funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który w stanie po użyciu alkoholu kierował fiatem ducato. Badanie trzeźwości wykazało ponad 0,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Następnego dnia około godz. 17 na ul. Leśnej w Sanoku, policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem volvo. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu sanockiego w organizmie miał ponad 0,9 promila alkoholu.

Natomiast wczoraj po godz. 17 w miejscowości Besko policjanci ruchu drogowego ujawnili, że 64-letni mieszkaniec naszego powiatu kierujący pojazdem renault jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po spożyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Grozi za to kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

źródło: KPP Sanok

maaco

foto: flickr.com/maaco

20-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)