REKLAMA
REKLAMA

Pijany sprawca kolizji i łapówkarz usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru połączonego z zakazem opuszczania kraju zastosowano wobec 39-latka, który w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję. Mężczyzna w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych zaproponował policjantom łapówkę.

W środę na ul. Królowej Bony w Sanoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów osobowych. Okazało się, że sprawca kolizji był pijany. W organizmie miał blisko 3,7 promila alkoholu. Mężczyzna chciał przekonać policjantów, aby puścili go do domu. W zamian zaproponował łapówkę.

Zobacz: Pijany sprawca kolizji próbował przekupić policjantów. Oferował 1000 zł i darmowe zabiegi w gabinecie fizjoterapii (ZDJĘCIA)

Wczoraj 39-latek usłyszał zarzut proponowania korzyści majątkowej w celu skłonienia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Sprawca przyznał się do popełnienia tych czynów. Okazało się, że 39-latek był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku na wniosek Policji zdecydowała o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna został zobowiązany do stawiennictwa na komendzie raz w tygodniu, orzeczono także wobec niego zakaz opuszczania kraju.

O karze dla 39-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

źródło: KPP Sanok

15-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)