REKLAMA
REKLAMA

PiS SANOK: Zaskakujący kandydaci na listach PiS do Sejmu z Sanoka

SANOK / PODKARPACIE. Jeżeli potwierdzą się nasze nieoficjalne informacje, kandydatami na posłów na listach Prawa i Sprawiedliwości z Sanoka i naszego powiatu będą Ryszard Kędra oraz Paweł Hydzik.

Ryszard Kędra był już co prawda posłem na Sejm RP w III i IV kadencji. Po raz pierwszy w 1997 roku dostać się do Sejmu z list Akcji Wyborczej Solidarność. Po raz drugi w 2001 roku z list Ligi Polskich Rodzin. Po porażce w wyborach do Sejmu w 2007 roku i do sejmiku województwa w roku 2010 „wycofał się” z życia politycznego.

Paweł Hydzik z kolei jest  rekomendowany przez środowisko Solidarności.

Oficjalne listy z nazwiskami i numerami, mamy poznać jeszcze w tym tygodniu. Choć też nie jest to do końca pewne.
– Nie możemy na razie wiele powiedzieć. wszystkie kandydatury są dokładnie analizowane. Różne osoby są brane pod uwagę. Kandydatur pana Kędry i Hydzika nie mogę potwierdzić, ale też nie zaprzeczam. Trwają rozmowy, wszystko wyjaśni w najbliższych dniach – komentuje krótko poseł na Sejm RP, Piotr Babinetz.

I kolejna niespodzianka związana z wyborami do Sejmu w okręgu nr 22. Prawdopodobnie na przedstawionych listach zabraknie jednego z obecnych posłów, który w poprzednich wyborach był czołową postacią listy PiS w okręgu 22.

Do sprawy wrócimy jutro.

 

Zobacz także:
Ziemia Sanocka może zapomnieć o pośle z PiS? Zjednoczona Prawica wystawi przynajmniej dwóch kandydatów z regionu (FILM, ZDJĘCIA)

01-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)