REKLAMA
REKLAMA

Prokuratura i CBA w sanockim MOPS-ie. PCK zaskarża postępowanie konkursowe

SANOK / PODKARPACIE. Polski Czerwony Krzyż ma zastrzeżenia do sposobu zorganizowania i przebiegu konkursu związanego ze świadczeniem usług opiekuńczych w Sanoku. Czy wszystko odbyło się zgodnie z prawem? Czy były jakieś nieprawidłowości? To wszystko zbada prokuratura w Rzeszowie oraz rzeszowski oddział CBA.

Sprawę konkursu bada jednocześnie niezależny ekonomista, wynajęty przez Urząd Miasta Sanoka.

– Występujemy o wyłączenie firmy z postępowania konkursowego w związku z nieprawidłowościami, do jakich doszło naszym zdaniem, podczas postępowania konkursowego dotyczącego świadczenia usług opiekuńczych – wyjaśnia Maciej Maruszak, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK.

Według naszego rozmówcy, wątpliwości budzi fakt, że już kilkanaście minut po ogłoszeniu wyników konkursu, pracownik MOPS-u kontaktował się z sanockim oddziałem PCK, w celu przejęcia ich pracowników.
– Jednym z warunków przystąpienia do konkursu, było posiadanie odpowiedniej liczy pracowników. Skoro próbowano przejąć nasze pracownice. Nie mogło być mowy o zapewnieniu  personelu, przed zgłoszeniem się do konkursu – zaznacza dyrektor Maruszak.

PCK wskazuje również, że zwycięska firma – Spółdzielnia Socjalna Elpida – jest zarejestrowana jako przedsiębiorstwo.
– Taki podmiot nie może brać udziału w postępowaniu konkursowym. Robi on to bowiem dla zysków. A świadczenie podobnych usług opiekuńczych, leży po stronie stowarzyszeń lub fundacji, które robią to non-profit – dodaje.

Sprawę postępowania konkursowego na świadczenie usług opiekuńczych, bada ponadto rzeszowski oddział Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
– Do wyśnienia pozostają bowiem, niejasne powiązania pracowników MOPS z pracownikami Spółdzielni Socjalnej Elipda – mówi dyrektor Podkarpackiego PCK.

Zarówno w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie, jak i rzeszowskim oddziale CBA trwa zapoznawanie się ze sprawą. Pierwsze wnioski powinny być znane w najbliższych dniach.

Kontrola niezależnego ekonomisty
Sanocki MOPS nie komentuje sprawy, odsyłając do Urzędu Miasta. Miasto z kolei, zleciło własną kontrolę w MOPS-ie.
– Miasto wynajęło niezależnego ekonomistę, który prowadzi dla nas kontrolę. M. in. na podstawie przedstawionego raportu, będziemy oceniać wyniki związane z rozstrzygnięciem konkursu – informuje Rafał Jasiński z Urzędu Miasta Sanoka.

Wyniki kontroli zleconej przez miasto powinniśmy poznać za około tydzień. Prezes Spółdzielni Socjalnej Elpida, nie odbierała dziś telefonu.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

red.


ZOBACZ TAKŻE:
Burmistrz otrzymał wyjaśnienia z MOPS. Odwołany dyrektor placówki

Sporu nie widać końca. „Nowa misja” sanockiego MOPS-u (FILM)

20-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)