REKLAMA
REKLAMA

,,Razem tworzymy lepszy internet”. Zagórska młodzież o bezpieczeństwie w sieci (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanego przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK), Gimnazjum w Zagórzu przystąpiło do realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Od stycznia do marca br. prowadzone były na terenie szkoły zajęcia edukacyjne propagujące bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych. Pod koniec lutego ogłoszony został konkurs na prezentację multimedialną pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”, którego celem było promowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci oraz zapobieganie cyberprzemocy.  Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Zagórz. Do organizatorów spłynęło 26 prezentacji wykonanych na bardzo wysokim poziomie. W celu dokonania obiektywnej i rzetelnej oceny uczniowskich prac została powołana komisja, w skład której weszli: pani asp. Monika Hędrzak i pani sierż. sztab. Izabela Rowińska-Ciępiel z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz nauczyciel informatyki, pan Patryk Nisiewicz. Głosem doradczym służyli uczniowie – pasjonaci informatyki z Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Komisja brała pod uwagę zarówno wartość merytoryczną prac jak i techniczną jakość prezentacji.

a25

Dnia 25 marca br. odbyło się  uroczyste podsumowanie konkursu, na które zaproszeni zostali wszyscy autorzy prezentacji wraz z opiekunami, członkowie jury oraz społeczność Gimnazjum w Zagórzu. Po krótkiej części wstępnej pani asp. Monika Hędrzak wygłosiła pogadankę, która miała na celu uświadomienie młodzieży, iż każdy internauta ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Każdy też może przyczynić się do tego, by Internet był miejscem bezpiecznym i przyjaznym.
Najbardziej wyczekiwanym punktem apelu był moment ogłoszenia wyników oraz rozdania nagród.

DSC_0028

W kategorii szkół podstawowych wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół gminy Zagórz.
I miejsce  zdobyła  Dominika Stach (SP w Tarnawie Dolnej),
II miejsce – Radosław Kuzio (SP w Czaszynie),
III miejsce – Michał Krajnik (SP w Tarnawie Dolnej).
Wyróżnienia  otrzymali:
Angelika Nalepka (SP w Porażu),
Tomasz Hańczuk (SP w Czaszynie)
Martyna Długosz (SP w Czaszynie).

W kategorii gimnazjum nagrody otrzymali:
I miejsce zajął Mateusz Bańczak,
II miejsce – Klaudia Mazur,
III miejsce – Patryk Salamon.
Wyróżnienie otrzymała Anna Kiszka.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody lub upominki. Uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy, pomysłowości oraz zaangażowania w przygotowanie prac.
Organizatorami konkursu oraz uroczystości podsumowania i rozdania nagród byli nauczyciele Gimnazjum w Zagórzu: pani Dorota Krzysik, pani Sylwia Słoniewska oraz pan Artur Krzywda.

DSC_0050

materiał nadesłany

27-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)