REKLAMA
REKLAMA

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci z zespołu ds. nieletnich odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Zahutyniu. Na spotkaniu omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Na zakończenie funkcjonariusze wydziału prewencji i ruchu drogowego wręczyli najmłodszym elementy odblaskowe.

Wczoraj policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Zahutyniu. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć najmłodszym na temat bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie na drodze, w szkole oraz podczas zabawy. Policjanci tłumaczyli, jak zachowywać się wobec obcych osób oraz bezpańskich zwierząt. Dzieci ćwiczyły tzw. pozycje na żółwia, która jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ataku bezpańskiego psa. Była to także okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta oraz zaprezentować służbowe wyposażenie.

Uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie uczestniczyli w inscenizowanych scenkach.

Na zakończenie najmłodsi mieli okazje obejrzeć radiowóz. Policjanci referatu ruchu drogowego wręczyli wszystkim elementy odblaskowe przypominając jednocześnie o ich ważnej roli i odpowiednim umieszczaniu na odzieży.

źródło: KPP Sanok

27-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)