REKLAMA
REKLAMA

,,Razem tworzymy lepszy internet”. Zagórska młodzież o bezpieczeństwie w sieci (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanego przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK), Gimnazjum w Zagórzu przystąpiło do realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Od stycznia do marca br. prowadzone były na terenie szkoły zajęcia edukacyjne propagujące bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych. Pod koniec lutego ogłoszony został konkurs na prezentację multimedialną pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”, którego celem było promowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci oraz zapobieganie cyberprzemocy.  Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Zagórz. Do organizatorów spłynęło 26 prezentacji wykonanych na bardzo wysokim poziomie. W celu dokonania obiektywnej i rzetelnej oceny uczniowskich prac została powołana komisja, w skład której weszli: pani asp. Monika Hędrzak i pani sierż. sztab. Izabela Rowińska-Ciępiel z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz nauczyciel informatyki, pan Patryk Nisiewicz. Głosem doradczym służyli uczniowie – pasjonaci informatyki z Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Komisja brała pod uwagę zarówno wartość merytoryczną prac jak i techniczną jakość prezentacji.

a25

Dnia 25 marca br. odbyło się  uroczyste podsumowanie konkursu, na które zaproszeni zostali wszyscy autorzy prezentacji wraz z opiekunami, członkowie jury oraz społeczność Gimnazjum w Zagórzu. Po krótkiej części wstępnej pani asp. Monika Hędrzak wygłosiła pogadankę, która miała na celu uświadomienie młodzieży, iż każdy internauta ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Każdy też może przyczynić się do tego, by Internet był miejscem bezpiecznym i przyjaznym.
Najbardziej wyczekiwanym punktem apelu był moment ogłoszenia wyników oraz rozdania nagród.

DSC_0028

W kategorii szkół podstawowych wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół gminy Zagórz.
I miejsce  zdobyła  Dominika Stach (SP w Tarnawie Dolnej),
II miejsce – Radosław Kuzio (SP w Czaszynie),
III miejsce – Michał Krajnik (SP w Tarnawie Dolnej).
Wyróżnienia  otrzymali:
Angelika Nalepka (SP w Porażu),
Tomasz Hańczuk (SP w Czaszynie)
Martyna Długosz (SP w Czaszynie).

W kategorii gimnazjum nagrody otrzymali:
I miejsce zajął Mateusz Bańczak,
II miejsce – Klaudia Mazur,
III miejsce – Patryk Salamon.
Wyróżnienie otrzymała Anna Kiszka.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody lub upominki. Uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy, pomysłowości oraz zaangażowania w przygotowanie prac.
Organizatorami konkursu oraz uroczystości podsumowania i rozdania nagród byli nauczyciele Gimnazjum w Zagórzu: pani Dorota Krzysik, pani Sylwia Słoniewska oraz pan Artur Krzywda.

DSC_0050

materiał nadesłany

27-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)