REKLAMA
REKLAMA

REGION: W Wielkim Tygodniu ukradli 11 metrów przestrzennych drewna (ZDJĘCIA)

MIELEC / PODKARPACIE. Kradzież 11 metrów przestrzennych papierówki brzozowej ujawnili tuż przed Świętami Wielkanocnymi strażnicy leśni z Nadleśnictwa Mielec. Szybkie dochodzenie pozwoliło wykryć sprawców, którzy – jak się okazało – działali pod osłoną nocy w Wielką Sobotę.

Ze składu przejściowego leśnictwa Malinie skradziono drewno stosowne złożone do sprzedaży. Zdarzenie miało miejsce 4 kwietnia około drugiej w nocy. Część drewna sprawcy wywieźli z lasu i porzucili w polach, natomiast druga część została zabezpieczona przez strażników na dwukółce. Jeden ze sprawców kradzieży został zatrzymany bezpośrednio po ujawnieniu przestępstwa. Był to kierowca ciągnika, który odczepiwszy przyczepę, uciekł z miejsca zdarzenia. Porzucony następnie ciągnik odnaleźli strażnicy w niedalekich zabudowaniach. Drewno wraz z dwukółką zostało przez nich zabezpieczone i przewiezione na teren siedziby nadleśnictwa.

W trakcie dochodzenia okazało się, że w sprawę zamieszane są co najmniej trzy osoby. Jednej z nich postawiono zarzut z kodeksu wykroczeń, dwie zaś będą odpowiadać z kodeksu karnego – grozi im za to kara do trzech lat więzienia. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Tuszowie Narodowym.

W przedświątecznym tygodniu Straż Leśna w Nadleśnictwie Mielec złapała również w leśnictwie Malinie na gorącym uczynku sprawcę wyrębu i kradzieży drewna dębowego o masie jednego metra sześciennego i wartości około 300 zł. Okazał się nim mieszkaniec wsi Grochowe, który drewno ładował na dwukółkę doczepioną do ciągnika rolniczego. Również w tym leśnictwie 1 kwietnia ujawniono cztery pnie po skradzionych sosnach. Podczas prowadzonych czynności dochodzeniowych ujawniono i zabezpieczono skradzione drewno sosnowe u jednego z mieszkańców wsi Chrząstów. Masa wyrąbanego i skradzionego drewna wynosi 4,5 metra sześciennego, natomiast wartość  2,4 tys. zł.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Bogdan Snopkowski, Nadl. Mielec
źródło: RDLP w Krośnie

08-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)