REKLAMA
REKLAMA

Rywalizacja i dobra zabawa. Bukowsko zwycięża w I Turnieju Wsi (ZDJĘCIA)

GMINA BUKOWSKO. Reprezentacje dziewięciu sołectw przystąpiły do rywalizacji w I Turnieju Wsi Gminy Bukowsko. Finalnie, pierwsze miejsce przypadło drużynie z Bukowska.

W minioną niedzielę licznie zgromadzona publiczność pojawiała się na placu pod Zajazdem Bukowica, aby dopingować zespoły rywalizujące w I Turnieju Wsi. Do zawodów przystąpiły następujące miejscowości: Bukowsko, Dudyńce, Karlików, Nadolany, Pobiedno, Wola Piotrowa, Wola Sękowa, Wolica oraz Zboiska. Zespoły rywalizowały w pięciu konkurencjach. Pierwsza z nich polegała na wbiciu przez drużynę w jak najkrótszym czasie gwoździa. Nadmienić należy, że każdy zawodnik mógł wykonać tylko jedno uderzenie. Kolejnym wyzwaniem było pokonanie slalomu taczkami w okularach imitujących obraz po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Trudność mógł stanowić fakt, że w taczkach znajdował się jeden z zawodników biorących udział w zmaganiach. Trzecim punktem rywalizacji była sztafeta, w której zawodnicy przetaczali oponę od traktora, przerzucali widłami siano przez okręg oraz rzucali do celu gumofilcem. Następnie w powietrze uniosły się berety, zaś ostatnim punktem zmagań było ciągnięcie poloneza pod górę. Ta konkurencja wzbudziła zdecydowanie najwięcej emocji.

Finalnie w Turnieju Wsi zwyciężyli gospodarze, czyli drużyna z Bukowska. W składzie: Krzysztof Nitka, Krzysztof Śmiertka oraz Marcin Czapla. Nieznacznie ustąpili im reprezentacji Woli Piotrowej. Trzecie miejsce przypadło w udziale Wolicy. Zwycięskie sołectwo poza okazałym trofeum, wykonanym przez miejscowego kowala Grzegorza Pleśniarskiego otrzymało również nagrodę finansową w kwocie 1000 złotych oraz prawo do organizacji kolejnej edycji Turnieju Wsi. Sędzią zawodów był Jakub Barć.

1. Bukowsko 37 punktów
2. Wola Piotrowa 33
3. Wolica 29
4. Zboiska 28
5. Dudyńce 25
6. Nadolany 23
7. Karlików 19
8. Wola Sękowa 17
9. Pobiedno 15

Wydarzeniu towarzyszyły również występy sceniczne dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych, Kapeli Bukowianie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Osławiany. Finałem pikniku była zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Just Band.

Ponadto publiczność mogła liczyć na szereg atrakcji takich jak: mini zoo przygotowane przez radnego powiatu sanockiego Roberta Pieszczocha czy kolekcję zabytkowych pojazdów Andrzeja Kowalczyka z Nagórzan. Nie mogło obyć się bez degustacji wypieków kół gospodyń wiejskich z Dudyniec, Pobiedna, Woli Piotrowej i Zboisk oraz tradycyjnej grochówki, którą przyrządziła Halina Husak. Warto nadmienić, że prace swoich podopiecznych zaprezentował Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolicy.

Należy również podkreślić, że w trakcie imprezy kluczową rolę odegrała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowsku, która dbała nie tylko o bezpieczeństwo, lecz także kierowała ruchem oraz uczestniczyła wspólnie z miejscową Radą Sołecką w przygotowaniach do I Turnieju Wsi.

Mam nadzieję, że na stałe do kalendarza imprez odbywających się w Gminie Bukowsko trafi Turniej Wsi. Tegoroczna edycja ściągnęła tłumy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia i pogratulować wszystkim uczestnikom rywalizacji – mówi Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko.

Michał Bąk
materiał nadesłany

15-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)