REKLAMA
REKLAMA

Są pieniądze z województwa na prace konserwatorskie przy zabytkach w gminie Sanok (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki zatwierdziła listę beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na prace konserwatorskie przy zabytkowych obiektach w 2015 r. Wśród Beneficjentów znalazły się Pisarowce, Jurowce, Kostarowce i Międzybrodzie.

Do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęło 428 wniosków. Specjalnie powołana komisja pozytywnie oceniła 266 z nich, przyznając dotacje na łączną kwotę 9 301 000 zł. Podkarpacie w porównaniu z innymi regionami w kraju przeznacza najwięcej środków na ochronę zabytków.

Wśród przyznanych w roku 2015 dotacji na prace remontowo – konserwatorskie obiektów nieruchomych ze środków  Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu z terenu woj. Podkarpackiego znalazły się obiekty na terenie naszej gminy:

– Dawny  dwór Rylskich, gdzie obecnie mieści się  Szkoła Podstawowa w Pisarowcach oraz  dawny spichlerz, obecny budynek mieszkalny. Pisarowce otrzymały 100 tys. zł dofinansowania, które zostanie przeznaczone na zabezpieczenie przeciwwilgociowego budynku, wymiana stolarki i ślusarki piwnic oraz renowacja wejścia głównego.

Szkola w Pisarowcach

– Dawna cerkiew w Jurowcach, obecny kościół parafialny Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Piotra i Pawła, która otrzymała 100 tys. zł dofinansowania na wymianę pokrycia dachu z remontem więźby dachowej i obróbkami blacharskimi.

Cerkiew w Jurowcach

– Dawna  cerkiew, obecny kościół parafialny Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kostarowcach na wymianę podłogi z desek na legarach wraz z podbudową otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł.

Cerkiew w Kostarowce

Wśród przyznanych w roku 2015 dotacji na wykonanie prac konserwatorskich przy zabytkach ruchomych w naszej gminie:

– Dawna cerkiew, obecny kościół filialny w Międzybrodziu otrzymała 20 tys. zł na pełną konserwacje:  ikonostas – detal snycerski górnej kondygnacji, 11 ikon.

Cerkiew w Miedzybrodziu

materiał nadesłany

15-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)