REKLAMA
REKLAMA

Są pieniądze z województwa na prace konserwatorskie przy zabytkach w gminie Sanok (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki zatwierdziła listę beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na prace konserwatorskie przy zabytkowych obiektach w 2015 r. Wśród Beneficjentów znalazły się Pisarowce, Jurowce, Kostarowce i Międzybrodzie.

Do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęło 428 wniosków. Specjalnie powołana komisja pozytywnie oceniła 266 z nich, przyznając dotacje na łączną kwotę 9 301 000 zł. Podkarpacie w porównaniu z innymi regionami w kraju przeznacza najwięcej środków na ochronę zabytków.

Wśród przyznanych w roku 2015 dotacji na prace remontowo – konserwatorskie obiektów nieruchomych ze środków  Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu z terenu woj. Podkarpackiego znalazły się obiekty na terenie naszej gminy:

– Dawny  dwór Rylskich, gdzie obecnie mieści się  Szkoła Podstawowa w Pisarowcach oraz  dawny spichlerz, obecny budynek mieszkalny. Pisarowce otrzymały 100 tys. zł dofinansowania, które zostanie przeznaczone na zabezpieczenie przeciwwilgociowego budynku, wymiana stolarki i ślusarki piwnic oraz renowacja wejścia głównego.

Szkola w Pisarowcach

– Dawna cerkiew w Jurowcach, obecny kościół parafialny Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Piotra i Pawła, która otrzymała 100 tys. zł dofinansowania na wymianę pokrycia dachu z remontem więźby dachowej i obróbkami blacharskimi.

Cerkiew w Jurowcach

– Dawna  cerkiew, obecny kościół parafialny Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kostarowcach na wymianę podłogi z desek na legarach wraz z podbudową otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł.

Cerkiew w Kostarowce

Wśród przyznanych w roku 2015 dotacji na wykonanie prac konserwatorskich przy zabytkach ruchomych w naszej gminie:

– Dawna cerkiew, obecny kościół filialny w Międzybrodziu otrzymała 20 tys. zł na pełną konserwacje:  ikonostas – detal snycerski górnej kondygnacji, 11 ikon.

Cerkiew w Miedzybrodziu

materiał nadesłany

15-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)