REKLAMA
REKLAMA

Sanocka orkiestra zadebiutowała w Europie. „Avanti” na święcie siatkarskim w Londynie

LONDYN. Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Avanti” odwiedziła Londyn, gdzie wystąpiła jako jedyny zespół na London Legacy Volleyball Cup 2015. Muzycy i mażoretki z naszego miasta prezentowali swoje umiejętności w Cooper Box Arena.

Zespół wyjechał 10 września, a dwa dni później dał koncert na otwarciu polskiej szkoły, jednak prawdziwe wyzwanie nastąpiło później. Orkiestra grała pomiędzy setami meczów, dawała też pokaz musztry paradnej na London Legacy Volleyball Cup – siatkarskim święcie w brytyjskiej stolicy. Impreza miała miejsce 12  i 13 września w Wiosce Olimpijskiej w hali Copper Box im. Królowej Elżbiety. Najwięcej ludzi słuchało sanockiej grupy przed meczem PGE Skry Bełchatów.

Nasza młodzież została pięknie przyjęta. Zagraliśmy na otwarciu polskiej szkoły i na turnieju siatkarskim. W obydwu miejscach publiczność była zachwycona występem orkiestry – mówi Bolesław Wolanin, sponsor grupy i właściciel firmy „Avanti”.

Sanocka orkiestra cały czas się rozwija. Już w październiku rusza nowy nabór, podczas którego zostaną wyłonieni najlepsi i to oni dołączą do „Avanti”.

Członkowie sanockiej grupy oprócz dania wspaniałego koncertu w Londynie zwiedzili brytyjską stolicę, zdobyli też nowe, ciekawe doświadczenia, które na pewno na długo zostaną w ich pamięci.

Avanti

foto: materiał nadesłany

25-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)