REKLAMA
REKLAMA

Sanocka orkiestra zadebiutowała w Europie. „Avanti” na święcie siatkarskim w Londynie

LONDYN. Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Avanti” odwiedziła Londyn, gdzie wystąpiła jako jedyny zespół na London Legacy Volleyball Cup 2015. Muzycy i mażoretki z naszego miasta prezentowali swoje umiejętności w Cooper Box Arena.

Zespół wyjechał 10 września, a dwa dni później dał koncert na otwarciu polskiej szkoły, jednak prawdziwe wyzwanie nastąpiło później. Orkiestra grała pomiędzy setami meczów, dawała też pokaz musztry paradnej na London Legacy Volleyball Cup – siatkarskim święcie w brytyjskiej stolicy. Impreza miała miejsce 12  i 13 września w Wiosce Olimpijskiej w hali Copper Box im. Królowej Elżbiety. Najwięcej ludzi słuchało sanockiej grupy przed meczem PGE Skry Bełchatów.

Nasza młodzież została pięknie przyjęta. Zagraliśmy na otwarciu polskiej szkoły i na turnieju siatkarskim. W obydwu miejscach publiczność była zachwycona występem orkiestry – mówi Bolesław Wolanin, sponsor grupy i właściciel firmy „Avanti”.

Sanocka orkiestra cały czas się rozwija. Już w październiku rusza nowy nabór, podczas którego zostaną wyłonieni najlepsi i to oni dołączą do „Avanti”.

Członkowie sanockiej grupy oprócz dania wspaniałego koncertu w Londynie zwiedzili brytyjską stolicę, zdobyli też nowe, ciekawe doświadczenia, które na pewno na długo zostaną w ich pamięci.

Avanti

foto: materiał nadesłany

25-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)