REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanin o swojej muzyce, poezji i podróżach podczas wyjątkowego koncertu ,,Muzyczne fascynacje”

SANOK / PODKARPACIE. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku oraz Sanockie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na wyjątkowy koncert, który odbędzie się dnia 21.05. – czwartek o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej Szkoły – „Muzyczne Fascynacje Wojciecha Rybickiego”.

Będzie to koncert z prezentacją multimedialną – promocja płyty pod tym właśnie tytułem, z udziałem samego kompozytora – na którym będą zaprezentowane utwory z tej płyty – przez znany już bardzo w naszym regionie zespół „Robert Handermander Trio” oraz odtworzone z  promowanej płyty przez Orkiestrę Szkolną pod dyrekcją Elżbiety Przystasz i dodatkowo wyświetlony film video z dokumentalnym występem konkursowym sanockiego słynnego Zespołu Creative Quintet na Art-Duo Festival „Music Seasion in Berlin”, za który zespół został nagrodzony I nagrodą i Grand Prix całego Festiwalu w Berlinie w końcu marca b. r.

Kompozytor zaprezentuje również kilka swoich wierszy, ponadto opowie o egzotycznych podróżach, z których czerpie inspirację do twórczości – m. in. do Argentyny, Brazylii, Indii i Meksyku; unikalne i bardzo ciekawe zdjęcia z tych podróży będzie można również obejrzeć. Po koncercie można nabyć płytę z autografem kompozytora, która cieszy się już dużym powodzeniem m. in. w USA, Japonii, we Włoszech, Niemczech, Czechach, Rosji, Estonii, na Litwie, Łotwie, jak również płytę zespołu „Robert Handermander i Przyjaciele”, która także zrobiła furorę w ostatnich miesiącach. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Wśród gości koncertu zostanie również rozlosowanych kilka płyt Wojciecha Rybickiego, Roberta Handermandera i płyt promocyjnych szkoły.

Wojciech Rybicki – polski kompozytor, pianista, inż. chemik, pochodzący z Sanoka, zam. we Włocławku. Stworzył 280 utworów na fortepian. Wydawnictwo Muzyczne Contra w Warszawie wydało w latach 2004 – 2014, w 25 albumach, następujące jego kompozycje: 42 mazurki, 10 polek, 26 preludiów, 20 kujawiaków, 10 oberków, 10 marszów, 30 tang, 40 walców, 10 etiud, 15 tang, ze słowami „Miłości Dzban”, 10 kolęd ze słowami „Boże Narodzenie Najpiękniejszy Czas”, 16 utworów rozrywkowych „Muzyczne Rytmy”, 13 utworów tanecznych „Rytmy Ameryk”, 10 utworów ze słowami „Romanse”, 10 piosenek i pieśni z akompaniamentem fortepianu „Muzyczna Wena”, oraz miniatury: „Lubelskie wspomnienia”, „Włocławskie opowieści”, „Sanockie impresje”, „Puławskie fascynacje”, „Ballada”, „Sonata F-dur” i „Fantazja h-moll”. Autor czterech tomików wierszy: „Wierszowane życie”, „Spotkania z Mazurami”, „Wachlarz spojrzeń” i „Graffiti codzienności”.

materiał nadesłany

plakat Wojciech Rybicki

18-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)