REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanin walczy z „legalnym zabijaniem dzieci” w Polsce (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Walczymy o życie ludzkie, gdyż ono jest podstawową wartością” – mówi sanoczanin Adam Kulpiński, członek Fundacji Pro – prawo do życia. W rozmowie z reporterem Esanok.pl opowiada o działaniach zmierzających do wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju.

Esanok.pl: Czym zajmuje się Twoja fundacja? Od kiedy w niej działasz? Ile osób zrzesza w całej Polsce?

Adam Kulpiński: Fundacja Pro – prawo do życia zajmuje się walką o prawo do życia dla każdego dziecka. Włączamy się również w inne inicjatywy mające na celu ochronę rodziny, czy ochronę małoletnich przed demoralizacją. Osobiście dołączyłem do Fundacji początkiem 2012 r., działa z nami wielu wolontariuszy, a ich liczba stale dynamicznie rośnie – nasze struktury lokalne powstają już w bardzo wielu miastach – zachęcamy wszystkich zainteresowanych, aby do nas dołączyli.

Esanok.pl: Jak to się stało, że w ogóle obudziła się w Tobie chęć działania w fundacji? Co było główną motywacją?

A.K.: To, że się zabija dzieci, w dodatku legalnie, jest sytuacją skandaliczną, wymaga zmiany i aktywnego przeciwdziałania. Myślę, że to dla każdego wystarczająca motywacja.

Esanok.pl: Które wartości są dla was najważniejsze i dlaczego?

A.K.: Przede wszystkim walczymy o życie ludzkie, gdyż ono jest podstawową wartością – bez prawa do życia nie można mówić o jakichkolwiek innych prawach. Prowadzimy również działania mające na celu powstrzymanie demoralizacji i działań szkodliwych względem dzieci, młodzieży i społeczeństwa.

Esanok.pl: Jakie konkretnie działania podejmujecie, żeby usłyszało o was społeczeństwo? W jaki sposób sanoczanie mogą usłyszeć o Fundacji Pro – prawo do życia?

A.K.: Zajmujemy się organizacją kampanii, które docierają do masowego grona odbiorców. W pierwszej połowie września bieżącego roku w Sejmie występowała Kaja Godek – pełnomocnik powołanego przez Fundację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”. Składaliśmy propozycję zmiany prawa całkowicie zakazującą aborcji. Myślę, że wiele osób słyszało o tym wystąpieniu w telewizji, gdyż było ono szeroko komentowane w wielu mediach. Byliśmy głównym organizatorem protestu konsumenckiego „Nie kupuję w Empiku” – pod koniec akcji udział oprotestowanych reklam spadł do poziomu 9,86%, trzy tygodnie po jej zakończeniu rada nadzorcza zwolniła prezesa Empiku. Eksponujemy również wystawy Wybierz Życie, które pokazują prawdę o aborcji. W Sanoku taka wystawa była prezentowana w 4 miejscach w 2014 r., a w dwóch miejscach kilka lat wcześniej. W całej Polsce było ich łącznie około 400. Organizujemy rocznie setki pikiet pod szpitalami przeprowadzającymi aborcję, bądź informujących o głosowaniu poszczególnych posłów ws. aborcji.

Esanok.pl: Można powiedzieć, że jesteście… wojownikami o ludzkie życie. Przede wszystkim o to, które zostało poczęte, a nie ujrzało jeszcze świata?

A.K.: Współcześnie trwa wojna cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. Nie toczy się ona przeciwko ludziom, a o ludzi, w przestrzeni umysłów, poglądów, a przede wszystkim prawdy. Opowiadamy się po stronie prawdy i aktywnie działamy na jej rzecz. To właśnie aktywne działanie nas odróżnia. Nie należymy do tych, którzy lubią narzekać. My nie narzekamy na to co jest złe, a z każdym dniem zmieniamy to na lepsze.

Esanok.pl: Kogo zachęcasz do angażowania się w Fundację?

A.K.: Każdy dla kogo ważna jest walka z aborcją, współczesnym ludobójstwem w białych rękawiczkach, znajdzie u nas możliwość skuteczniejszego działania w tym celu. Głównym warunkiem jest oczywiście chęć skutecznego działania, nie uprawiamy wspólnego spotykania się w celu dyskusji o tym jak jest źle, ani nic z tych rzeczy.

Esanok.pl: Czy będziesz chciał w przyszłości kontynuować obywatelską walkę o prawo do życia?

A.K.: Będziemy walczyć tak długo aż prawo nienarodzonych do życia zostanie uznane – niezależnie od ich stanu zdrowia lub okoliczności poczęcia. Z historii innych podobnych spraw, jak np. prawa czarnoskórych, wiemy, że nie musi to nastąpić błyskawicznie. Niezależnie od tego będziemy kontynuować nasze działanie. Wszystkich, dla których nie jest obojętna sprawa mordowania nienarodzonych, zachęcamy do włączenia się w nasze dzieło. Im będzie nas więcej, tym szybciej osiągniemy cel. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zgłaszania się pod adresem e-mail: adam.kulpinski@stopaborcji.pl.

Adam Kulpiński jest sanoczaninem (ur. 1992 r.), działaczem Fundacji Pro – prawo do życia, członkiem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” w 2013 i 2015 r. oraz głównym organizatorem protestu konsumenckiego „Nie kupuję w Empiku”.

Rozmawiał Adam Zoszak.

kulpPikieta antyaborcyjna, © Anna Trutowska / Fundacja Pro – prawo do życia

kulp3Zgromadzenie pod Pałacem Prezydenckim podsumowujące akcję 150 pikiet informujących o poglądach B. Komorowskiego, © Anna Trutowska / Fundacja Pro – prawo do życia

kulp2Wystawa Wybierz Życie pod Klasztorem OO. Franciszkanów w Sanoku, © Fundacja Pro – prawo do życia

24-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)