REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Audio PWSZ! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od niedawna PWSZ w Sanoku na przyjemność współpracować z firmą Audioblog.pl i współtworzyć ten nowatorski projekt – blogów w wersji do słuchania.

Współpracę z Jolą Zdulską-Gurguł, inicjatorką pomysłu, podjęło wielu znanych i poczytnych blogerów, m.in. Tattwa, Kura Domowa, Niecodzienne notatki, Tata Szymona, Kobietoskop, 100Sukienek, W domach z betonu, Szkodnikowo, Beznadziejne przypadki Pani S i wielu innych. Od maja studenci kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna współpracują z Audioblogiem, czytając i nagrywając wybrane teksty, które następnie można odsłuchać dzięki aplikacji. Pierwszy czytany przez naszego studenta Krystiana Jańczyka tekst nosi tytuł „Kolosy”.

audioblog_logo_400

Audioblog to aplikacja na telefony i tablety z systemem Android oraz iOS, dzięki której teksty wielu popularnych blogów można nie tylko czytać, ale też ich słuchać i to wszędzie – w domu, samochodzie, pracy, wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu. Powstała z myślą o tych, którzy lubią słuchać ciekawych tekstów przy okazji innych czynności, ale także o osobach, które z czytaniem tradycyjnych blogów mają problemy – z powodu słabego wzroku czy zaawansowanego wieku. Aplikacja do pobrania dostępna tu: www.audio-blog.pl.

holo3

Mówi Edyta Wilk, studentka nowych mediów i blogerka: „Dawno, dawno temu popularne było słuchanie bajek na dobranoc. Codziennie o 19.30 zasypiałam zasłuchana w radiową bajkę… Moja wyobraźnia wędrowała, prowadzona głosem lektorów. Kiedy nastała era audiobooków od razu się w nich zakochałam. Audio-blog to pierwsza aplikacja dla miłośników blogów oraz dobrej publicystyki. To przestrzeń, gdzie znajdziemy blogi w wersji audio. Blogów w ostatnich latach powstało tysiące. Cieszą się one wielką popularnością ze względu na poruszane tematy i szczerość. Redakcja Audiobloga wybiera najlepsze i tworzy z nich niezwykłe słuchowiska. Lektorzy przyjemnym głosem wprowadzają nas do świata różnych blogów: perentingowych, profesjonalnych, podróżniczych, społecznych, literackich, kulturalnych. W aplikacji możemy również posłuchać recenzji najnowszych książek, poradników czy posłuchać wywiadów z ciekawymi osobami. Nie zawsze mamy czas na to, by usiąść i spokojnie poczytać. Dzięki aplikacji ulubionych blogów możemy słuchać w podróży, stojąc w korku czy w domu przy zwykłych obowiązkach. Audioblog to dobre rozwiązanie dla osób zabieganych, zapracowanych czy po prostu lubiących słuchawki na uszach”.

holo1

Dla fanów nowinek technicznych (i nie tylko!) mamy konkurs. Do wygrania koszulka z autografem Szymona Hołowni oraz książka pt. „Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe” jego autorstwa. Nagrody trafią do dwóch osób, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie: Czym są Kolosy z tekstu czytanego przez Krystiana? Na odpowiedzi czekamy pod adresem: nowemedia@pwsz-sanok.edu.pl.

holo2

źródło: materiały nadesłane

foto: flickr.com / astrid westvang

09-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook