REKLAMA
REKLAMA

Seniorska piłka nożna wraca do Sanoka! Nazwa drużyny: KS Ekoball Stal Sanok

SANOK / PODKARPACIE. Od przyszłego sezonu sanoccy kibice piłki nożnej znów będą mogli cieszyć się z występów drużyny seniorów. KS Ekoball otrzymał pozwolenie na grę w klasie A. Wiadomo już, że w nazwie pojawi się również najbliższa sercu sympatyków tej dyscypliny Stal. Budżet zespołu ma wynieść minimum 200 tys. zł.

Gdy w sezonie 2013/2014 Stal Sanok spadała z III ligi, nad przyszłością drużyny seniorów zawisły czarne chmury. Jak się później okazało, mimo starań Ekoballu, nie udało się podtrzymać tradycji piłki nożnej w grodzie Grzegorza. Stal zniknęła z piłkarskiej mapy Polski, ale jak się okazuje tylko na rok.

W edycji 2015/2016 w Sanoku znów zapachnie najbardziej prestiżową rywalizacją najstarszej grupy rozgrywkowej. Zaangażowanie działaczy Ekoballu oraz pozytywna opinia władz związkowych skutkuje wystawieniem drużyny seniorów w zmaganiach klasy A. Nazwę zespołu wzbogaci Stal, a w tabelach i terminarzach pojawi się: KS Ekoball Stal Sanok.

Pamiętamy o tradycjach, pamiętamy o kibicach. Słowo Stal pojawi się w nazwie drużyny seniorów. Od ubiegłego roku mamy pozwolenie na używanie logo i herbu Stali Sanok. Jest jednak za wcześnie, aby mówić o ostatecznej wersji symboli graficznych zespołu – mówi Bogusław Rajtar, prezes KS Ekoball.

W przyszłym sezonie Ekoball stawia przed sobą dwa główne cele: awans seniorów do klasy okręgowej oraz promocję juniorów do rozgrywek makroregionalnych. Niewykluczone, że w znacznym stopniu zadania te będą starali się zrealizować ci sami zawodnicy. Piłkarze będący w ostatnim roku juniora mają uzupełnić skład pierwszego zespołu. Młodzi najprawdopodobniej będą czerpać piłkarskie wzorce od doświadczonych zawodników, byłych reprezentantów Stali, którzy po ubiegłorocznej rewolucji stanowią o sile ekip z różnych stron Podkarpacia.

Oczywiście mamy świadomość, że byli zawodnicy Stali, którzy obecnie grają w III lub IV lidze mogą nie chcieć przenosić się do klasy A, ale być może poszukamy wśród piłkarzy grających obecnie w niższych ligach. Zachęcamy do kontaktu z nami wszystkich, którzy chcą pomóc odbudować seniorską piłkę nożną w Sanoku – mówi Piotr Kot, wiceprezes KS Ekoball.

Budżet drużyny seniorskiej ma wynieść nie mniej niż 200 tys. zł. Ostateczny jego kształt mamy poznać za około 2/3 tygodnie. Jak mówią przedstawiciele klubu, wtedy dopiero okaże się, jakiej klasy zawodników będą w stanie sprowadzić.

Potrzebujemy minimum 18 zawodników. W najbliższych dniach osobiście skontaktuję się z zawodnikami, z którymi rozmawialiśmy przed rokiem, a którzy deklarowali chęć gry – dodaje Piotr Kot.

Ruszyła również karuzela nazwisk osób, które mogłyby objąć funkcję trenera seniorów.

Na razie nie ma decyzji w tej sprawie. Myślę, że na ten moment jest około 10 szkoleniowców, którzy mogliby poprowadzić pierwszą drużynę – zaznacza prezes KS Ekoball.

Najczęściej, jako przyszłego trenera wymienia się jednak Piotr Kota, obecnie koordynatora wszystkich grup młodzieżowych Ekoball oraz opiekuna zespołu juniorów młodszych.

Biorę pod uwagę takie rozwiązanie, ale równie dobrze trenerem może zostać ktoś inny – komentuje były trener Stali Sanok.

stal68

29-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)