REKLAMA
REKLAMA

Rekordowe poparcie dla Andrzeja Dudy w Łętowni Gościniec. Wycieczka do Warszawy w prezencie

PODKARPACIE. Pióro i książka dla burmistrza, wycieczka dla dzieci. Wyborcy: – Co z miejscami pracy? „Zawodówki” muszą wrócić do łask.

97,21 proc. poparcie dla Andrzeja Dudy w miejscowości Łętownia Gościniec (pow. leżajski), musiało zostać odpowiednio docenione. W czwartek politycy PiS zorganizowali tam spotkanie z mieszkańcami, podczas którego podziękowali za tak wysoki wynik.

W Świetlicy Środowiskowej pojawili się: wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, marszałek Władysław Ortyl, posłowie prof. Józefa Hrynkiewicz oraz Kazimierz Gołojuch, a także burmistrz Nowej Sarzyny Jerzy Paul.

Wynik wyborów został przyjęty z ogromną satysfakcją. Intensywna praca w kampanii przyniosła wspaniały rezultat. Wygrana Andrzeja Dudy to ogromna szansa na dokonanie długo wyczekiwanej przez wielu Polaków zmiany – zaznaczył wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Marszałek Władysław Ortyl podkreślił, ze mieszkańcy Podkarpacia wybrali Andrzeja Dudę, gdyż to w jego osobie upatrują gwarancję zmian i realizacji celów politycznych. – Co ważne, nasz kandydat został przede wszystkim wybrany przez ludzi młodych, ponad 60% wyborców w wieku 18-29 oddało swoje głosy właśnie na Dudę – mówił.

Według oficjalnych wyników to właśnie w powiecie leżajskim Andrzej Duda notował najwyższe poparcie: Łętownia Gościniec 97,21 %, Wólka Łętowska 96,18, Majdan Łętowski 96, 08 %, Łętownia 94,01 % – wyjaśniał burmistrz Nowej Sarzyny Jerzy Paul.

Wycieczka do Sejmu

Podczas spotkania z lokalną społecznością padło wiele obietnic. Wśród nich m.in. organizacja wystawy podkarpackich wyrobów wikliniarskich w sejmie i senacie, która ma odbyć się w lipcu.

Chcemy także zorganizować wycieczkę do Warszawy dla uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum z Łętowni, żeby dzieci odwiedziły Sejm, może Muzeum Powstania Warszawskiego, to wszystko jest do uzgodnienia z rodzicami i nauczycielami – mówił wicemarszałka Sejmu RP Marek Kuchciński. – Jeszcze raz chciałem państwu bardzo serdecznie podziękować za tak wysoki wynik. Warto tak ciężko pracować, jeżeli później są takie efekty.

Wicemarszałek oznajmił, że prezydent-elekt Andrzej Duda w „wolnym czasie” ma odwiedzić Nową Sarzynę i Łętownię, co wywołało euforię wśród zebranych. – Chcemy także, aby odwiedził Strachocinę w powiecie sanockim, gdzie jest miejsce św. Andrzeja Boboli. To jest nie tylko imiennik, ale także patron Andrzeja Dudy, ponieważ Andrzej Duda urodził się 16 maja, a więc w czasie, kiedy Andrzej Bobola stał się patronem Andrzejów majowych – wyjaśnił.

fot._Letownia_Gosciniec1

fot. materiały PiS

Powrót do „polskiego hydraulika”

Niecodzienne spotkanie z politykami najwyższego szczebla, to także dobra okazja dla mieszkańców do zadania nurtujących ich pytań. Świat wielkiej polityki dla mieszkańców małej miejscowości sprowadza się przede wszystkim do dbałości o wykształcenie i miejsca pracy dla ich dzieci.

Dziecko kończy gimnazjum, potem idzie się do liceum, trzy lata przechodzi, a potem idzie na studia jak nie ma pracy. A gdzie są „zawodówki” i „przyzakładówki”, żeby to dziecko mogło po prostu przygotować do życia? – pytał jeden z obecnych na spotkaniu mieszkańców.

Wicemarszałek Sejmu zapowiedział, że konieczne są zmiany w szkolnictwie. Chce przywrócenia 8-klasowej szkoły podstawowej, 4-klasowego liceum i wzrostu znaczenia matury.

Należy przywrócić znaczenie szkolnictwa zawodowego, wrócić do zawodówek i techników. W czasach komunistycznych bardzo dobrze funkcjonowały. Ten przysłowiowy „polski hydraulik”, to właśnie człowiek po zawodówce. To „złota rączka”, która za granicą jest uważany za dobrego specjalistę. Chcemy, żeby był docenianiu tutaj, w Polsce – mówił Kuchciński.

Marszałek Władysław Ortyl zapewnił, że samorząd będzie wspierał szkolnictwo zawodowe. – To program „Stawiamy na zawodowstwo”. Kształcenie zawodowe nie jest ścieżką, które zamyka drogę edukacji. Chcemy, żeby zmieniło się podejście i nie mówiło się „jak nie będziesz się uczył, to pójdziesz do zawodówki”– mówił marszałek.

Podkreślił, że udało się wynegocjował środki unijne na wsparcie programy, dzięki czemu zwiększona została pula pieniędzy na jego finansowanie.

Uczciwość przede wszystkim

Według Posła Kazimierza Gołojucha bardzo ważnym aspektem niedawno zakończonej kampanii wyborczej była obecność Korpusu Ochrony Wyborów. Zarówno w I jak i II turze ponad 3,5 tys. członków komisji i mężów zaufania czuwało nad uczciwym przebiegiem wyborów. Politycy PiS zapewniają, że Korpus Ochrony Wyborów nie zaprzestanie swojej działalności i w czasie wyborów parlamentarnych również będzie aktywnie czuwał nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

Po spotkaniu w Łętowni Gościniec, uczestnicy konferencji prasowej udali się do Nowej Sarzyny na posiedzenie Rady Regionalnej z udziałem parlamentarzystów i pełnomocników PiS.

źródło: Rzeszów24.pl

29-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)