REKLAMA
REKLAMA

Serbia ,,zdobyta”! Sanoccy muzycy nie przestają zachwycać

SANOK / PODAKRPACIE. Znakomicie spisali się uczniowie Sanockiej Szkoły Muzycznej w Międzynarodowym Konkursie Internetowym – Internet Music Competition w Belgradzie (Serbia). W klasie skrzypiec Karolina Kwolek, uczennica Grażyny Dziok z Państwowej Szkoły Muzycznej II st., zdobyła I miejsce w kategorii do 19 lat.

W klasie akordeonu znakomicie spisali się Rafał Pałacki, który zdobył I miejsce w kategorii klasycznej do 19 lat oraz I miejsce w kategorii muzyki rozrywkowej; II miejsce w tej samej kategorii zdobył Michał Krajewski, uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II st., II miejsce w kategorii klasycznej uzyskał również Bartosz Kątski, zaś III miejsce – Sebastian Pilszak i Paweł Bąk. Wszyscy akordeoniści to uczniowie Andrzeja Smolika.

rafal palacki1

Konkurs Internetowy polega na tym, że uczestnicy wysyłają nagrane przez siebie 2 utwory, zaś międzynarodowe Jury złożone z wybitnych specjalistów dokonuje oceny video – nagrań w skali do 100 punktów. Dlatego ważna jest też jakość nagrań – zostały one dokonane w sali koncertowej przez Grzegorza Bednarczyka, zaś następnie skonwertowane do 50 mgb przez Grzegorza Perkołupa. Udział tak licznej grupy sanockich uczniów w konkursie był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Pana Prezesa Bolesława Szybista – Firma Herb oraz Pan Prezesa Marka Łęckiego – firma Stomil Sanok.

materiał nadesłany

27-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)