REKLAMA
CUK
REKLAMA

SANOK: Skarpa coraz bardziej bezpieczna. Rośnie mur oporowy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na ulicy Podgórze w Sanoku trwają prace nad zabezpieczeniem osuwiska. W ramach projektu powstaną dwa mury oporowe, system drenażowy oraz sieci kanalizacyjne. Koniec prac zaplanowano na 5 listopada.

W połowie skarpy powstał fundament pod mur oporowy, osiągający 3 m szerokości, 40 m długości i 70 cm wysokości. Drugi mur o wymiarach 3m na 60 cm zostanie wzniesiony u podnóża osuwiska. – Mamy nadzieję, że w środę uda nam się wylać beton na środkowym odcinku skarpy, który umocni całą konstrukcję – komentuje Andrzej Truszkiewicz, przedstawiciel sanockiej firmy realizującej inwestycję. – Ostatnim etapem prac będzie wycięcie krzewów i posadzenie trawy. Miejsce prac nabierze kolorów początkiem jesieni – dodaje Truszkiewicz.

Wszystkie prace idą zgodnie z planem. Jedynym naszym przeciwnikiem jest upał – mówi Andrzej Truszkiewicz.

Wartość przedsięwzięcia ocenia się na około 4 mln złotych. Pieniądze pochodzą z ostatniej rezerwy celowej budżetu państwa w ramach podziału środków na usuwanie skutków osuwisk.

Red. 

10-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)