REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Skarpa coraz bardziej bezpieczna. Rośnie mur oporowy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na ulicy Podgórze w Sanoku trwają prace nad zabezpieczeniem osuwiska. W ramach projektu powstaną dwa mury oporowe, system drenażowy oraz sieci kanalizacyjne. Koniec prac zaplanowano na 5 listopada.

W połowie skarpy powstał fundament pod mur oporowy, osiągający 3 m szerokości, 40 m długości i 70 cm wysokości. Drugi mur o wymiarach 3m na 60 cm zostanie wzniesiony u podnóża osuwiska. – Mamy nadzieję, że w środę uda nam się wylać beton na środkowym odcinku skarpy, który umocni całą konstrukcję – komentuje Andrzej Truszkiewicz, przedstawiciel sanockiej firmy realizującej inwestycję. – Ostatnim etapem prac będzie wycięcie krzewów i posadzenie trawy. Miejsce prac nabierze kolorów początkiem jesieni – dodaje Truszkiewicz.

Wszystkie prace idą zgodnie z planem. Jedynym naszym przeciwnikiem jest upał – mówi Andrzej Truszkiewicz.

Wartość przedsięwzięcia ocenia się na około 4 mln złotych. Pieniądze pochodzą z ostatniej rezerwy celowej budżetu państwa w ramach podziału środków na usuwanie skutków osuwisk.

Red. 

10-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)