REKLAMA
przeprosiny
REKLAMA

Skradziony we Włoszech, zatrzymany w Polsce. Sanoccy pogranicznicy nie odpuszczą

BARWINEK / PODKARPACIE. Czujni sanoccy pogranicznicy. Kradziony pojazd za blisko 200 tys. zł nie wyjechał z Polski. Do kradzieży Range Rovera doszło dwa lata tremu we Włoszech. Tylko 1 2015 roku funkcjonariusze BOSG  zatrzymali ponad 150 pojazdów o szacunkowej wartości przekraczającej 6 mln zł.

10 listopada 2015 r. funkcjonariusze SG z Sanoka w trakcie pełnienia służby  w miejscowości Barwinek zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Range Rover Evoque na włoskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec Podkarpacia.

full_ee66da74e3d92b1551df0dcdf15bf9df

W trakcie sprawdzania pojazdu, kontrolerom wydały się podejrzane tabliczki znamionowe samochodu. Okazało się, że noszą ślady oderwania i ponownego ich przyklejenia. Aby sprecyzować podrobienie, pojazd poddano szczegółowemu badaniu mechanoskopijnemu. W oględzinach ujawniono częściowe zatarcie pierwotnego numeru VIN i naniesienie w to miejsce innego.

Również, sprawdzenie w bazie SIS wykazało, że dwuletni Range Rover o szacunkowej wartości ok. 170 tys. zł został skradziony we Włoszech ubiegłego roku. Kierowca pojazdu, przyznał, że jak najszybciej miał zamiar go odsprzedać  w Polsce.

Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano policji w Krośnie.

Od początku roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali ponad 150 pojazdów o szacunkowej wartości przekraczającej 6 mln złotych.

BOSG

16-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: ,