REKLAMA
REKLAMA

Stowarzyszenie SANITAS rozpoczęło kampanie w sanockich szkołach średnich (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym (27 bm) Organizacja SANITAS rozpoczęła swój program profilaktyki nowotworowej  „Dziś świadomi, juto zdrowi”, skierowany do młodzieży szkół średnich.  

Na zaproszenie  Beaty Nowickiej, spotkania rozpoczęły się w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku. Tym razem, prosta i ciekawa prelekcja połączona z niespodziankami, dedykowana była dla dziewcząt. Spotkały się one  z założycielką Stowarzyszenia Anią Nowakowską, która opowiedziała swoją historie walki z chorobą i wprowadziła młodzież w trudny temat profilaktyki nowotworowej.

Edukacja przeciw nowotworowa powinna rozpocząć się już w bardzo młodym wieku, kiedy jeszcze nie myśli się o tak ważnych sprawach , jak zdrowie. Staramy się przekonać młodzież że to jest ten moment, kiedy powinni zdań sobie sprawę z tego, że decyzje które dziś podejmą wpłyną na całą ich przyszłość – mówi Justyna Bryt, Stowarzyszenie SANITAS

1

materiał nadesłany

27-11-2015
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.