REKLAMA
REKLAMA

Świat nie jest już dla nich zagadką. Odkryli go dzięki nauce (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 27 maja 2015 r. w Gimnazjum nr 1 w Sanoku odbył się finał powiatowego konkursu geograficznego dla klas I gimnazjum ODKRYWAMY ŚWIAT. Do finału konkursu zakwalifikowało się 32 uczniów z 8 gimnazjów powiatu sanockiego. Była to I edycja tego konkursu.

Organizatorkami i pomysłodawczyniami konkursu były Maria Burnat i Małgorzata Jezior – nauczycielki geografii w Gimnazjum nr 1 i w Gimnazjum nr 3.

Cieszymy się, że konkurs został zaakceptowany przez uczniów, nauczycieli i nasze władze, a dodatkowo wpisany na listę Kuratora Oświaty, co umożliwi LAUREATOM (miejsca 1-3) i FINALISTOM (miejsca 4-6) konkursu uzyskanie dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkół średnich – komentują organizatorki konkursu.

Pracy przewodniczącego JURY podjęła się Grażyna Fejkiel, długoletni nauczyciel geografii – obecnie na emeryturze. Dzięki niej prace uczniów zostały ocenione wnikliwie i bezstronnie, a konkurs przebiegał w miłej i bezstresowej atmosferze.

Cieszy nasz również bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności uczestników, szczególnie laureatów i finalistów. Zadania naprawdę nie były łatwe i obejmowały cały zakres geografii fizycznej przewidzianej programem gimnazjum – dodają nauczycielki.

Laureatami zostali: Klaudia Mazur (G3) i Kamil Husak (G1) – I miejsce, Kamil Herbetko (G3) – II miejsce oraz Julia Przygórzewska (G1) i Michał Kuszewski (G3) – III miejsce. Punktowane miejsca finalistów zdobyli: Małgorzata Leszczyńska (G1), Kacper Górniak (G3), Anna Kopczak (G3), Konrad Rajchel (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej), Radosław Fedak (G2), Katarzyna Rakoczy (Gimnazjum w Nowotańcu) oraz Sławomir Ziarko (G4).

Bardzo dziękujemy panu Burmistrzowi,  który objął patronat nad konkursem i uhonorował zwycięzców przyjmując ich w Sali Herbowej UM w Sanoku, kierując do wszystkich ciepłe słowa, które na pewno jeszcze bardziej zmobilizują naszą młodzież do pracy. Podziękowania należą się również wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Odkrywając przed nimi świat, pobudzacie ich ciekawość, rozwijacie zainteresowania, mobilizujecie do poszukiwania własnych rozwiązań. Gratulacje i oby tak dalej, a świat będzie stał przed wami otworem – podsumowują.

materiał nadesłany

18-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)