REKLAMA
REKLAMA

Światowy Dzień Ziemi w rysunku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Po raz kolejny w sanockiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez bibliotekę. Tym razem uczniowie klas IV – VI  ze szkól w Sanoku oraz powiatu sanockiego mieli za zadanie przedstawić  projekt plakatu z okazji Światowego Dnia Ziemi – Ziemia to nasz raj.

Uczestnicy konkursu tworzyli samodzielnie dowolną techniką pracę plastyczną formatu A4. Celem konkursu było uświadomienie uczniom nierozłączności człowieka z przyrodą. Zachęcenie ich do zwrócenia uwagi na otaczającą rzeczywistość i uświadomienie współodpowiedzialności za stan naszego środowiska przyrodniczego oraz przybliżenie wagi problemów ekologicznych. Na konkurs wpłynęło 28 prac z 10 szkół z Sanoka i powiatu sanockiego. Prace te nie mogły być wcześniej publikowane i nagradzane w innych konkursach.

Jury w składzie: Magdalena Surmacz – przewodnicząca oraz Anna Gocko i Ewa Indyk w dniu 21.04. 2015 r. wyłoniły następujących laureatów :
1. I miejsce Justytna Jakiel kl. IV SP Jaćmierz
2. II miejsce Emil Ulrych kl.VI a  SP nr 1 Sanok
3. III miejsce Marcelina Drwięga kl. V SP Nowosielce

Przyznano również 2 równorzędne wyróżnienia, które otrzymały:
Kinga Klimek kl. VI  ZS  Bukowsko
Łucja Kowalik  kl. VI  ZS  Bukowsko

Do czytelni biblioteki na podsumowanie konkursu zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami. Nie zabrakło również rodziców. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Zanim jednak to nastąpiło, uczniowie ze SP nr 4 w Sanoku, klasa VI b  pod kierunkiem p. Renaty Adamskiej przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny „Ziemia to nasz raj”. Zachęcali w nim do ochrony naszego środowiska i krótkiej zadumy nad pięknem otaczającej nas przyrody.  Na zakończenie spotkania zostały wręczone laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Pamiątkowe dyplomy i książki otrzymali również pozostali uczestnicy Konkursu. Prace wszystkich uczestników konkursu plastycznego można oglądać w czytelni biblioteki przy ul. Kiczury 16 w Sanoku.

PLAKAT  DO KONKURSU

oprac. Agata Wajda-Paszkiewicz
PBW, Filia Sanok
materiał nadesłany

20-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)