REKLAMA
REKLAMA

Święto nauczycieli w Sanoku. Nagrody burmistrza rozdane (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 14 października w Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyły władze miasta, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów, przedszkoli i żłobków, emerytowani dyrektorzy sanockich placówek oświatowych, wizytator Kuratorium Oświaty, przedstawiciele związków zawodowych oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczął Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, który mówił m.in:

Jest mi niezmiernie miło móc stanąć przed Wami w tak doniosłej dla nas chwili i w tak szczególnym dla historii i kultury miejscu, i móc osobiście spotkać się z Państwem by móc wyrazić słowa uznania i podziękować, za Waszą trudną ale niezmiernie ważną pracę. Przypadający, w jakże ważną dla polskiej nauki rocznicę Powstania Komisji Edukacji Narodowej powoduje, że choć raz w roku całe społeczeństwo kieruje uwagę na pracę i rolę nauczyciela i wychowawcy. I wtedy przychodzi refleksja, dotycząca naszych nauczycieli, którzy w przeszłości kształtowali naszą osobowość, wzbogacali wiedzę, kreowali zainteresowania współtworzyli nasze spojrzenie na otaczający nas świat. … Mając świadomość wagi i rangi zawodu nauczyciela, spoczywającej na nim odpowiedzialności, a jednocześnie trudności z jakimi wiąże się próba właściwego kształtowania dziesiątek jakże różnych charakterów wychowanków, z którymi spotykacie się na co dzień. Współuczestniczenia w ich problemach i troskach, a jednocześnie stawianie czoła własnemu problemom własnego życia, często jakże niełatwemu w obecnej rzeczywistości, chylę dziś czoła przed Wami, drodzy nauczyciele oraz przed tymi, którzy kształtowali mnie przed wielu laty, z których wielu już wśród nas nie ma, wyrażając wdzięczność za wielki wysiłek wkładany w pracę z młodym pokoleniem Polaków.
Zgodnie z wieloletnią tradycją z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro wyróżnił zasłużonych nauczycieli Nagrodami Burmistrza.

Nagrody w roku szkolnym 2015/2016 za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej z dziećmi i młodzieżą oraz twórczą postawę nauczyciela otrzymali:

– Pani Barbara Izdebska – nauczyciel Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 1 w Sanoku.
– Pani Elżbieta Barańska – dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 2 w Sanoku.
– Pani Maria Łukaszuk – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku.
– Pan Robert Ćwikła – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sanoku.
– Pani Maria Burnat –nauczyciel Gimnazjum Nr 1 w Sanoku.
– Pani Katarzyna Krawiecka – nauczyciel Gimnazjum Nr 3 w Sanoku.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano konkurs na Najpopularniejszego Nauczyciela Roku Miasta Sanoka. Organizatorem konkursu był Tygodnik Sanocki. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Sanoka.
Celem konkursu było wyłonienie laureatów, którzy mogą być wzorem dobrych nauczycieli dla całej społeczności oświatowej Sanoka.
Tytuł Najpopularniejszego Nauczyciela Miasta Sanoka otrzymał Pan mgr inż. Patryk Nisiewicz – nauczyciel Gimnazjum Nr 4 w Sanoku. Wnioskodawcą nagrody był samorząd uczniowski.

Z okazji Dni Edukacji Narodowej Nauczyciele wyróżniani są także przez Ministra Edukacji oraz Kuratora Oświaty. W dniu 14 października w Warszawie podczas obchodów centralnych dnia KEN Tytuł Honorowego Profesora Oświaty otrzymała Pani Małgorzata Pietrzycka dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku, natomiast Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty odebrała  w Rzeszowie Pani Grażyna Piotrowska nauczycielka języka polskiego ze SP Nr 4 w Sanoku.

Uroczystość na sanockim zamku zakończył występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku.

źródło: UM Sanok

15-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)