Szachiści walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Po raz trzeci Gimnazjum nr 4 w Sanoku wraz z Klubem Sportowym  Komunalni Sanok zorganizowało zawody szachowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Tym razem szachiści walczyli o Puchar Burmistrza Sanoka. W zmaganiach uczestniczyli szachiści ze szkół powiatu sanockiego.

Drugi rok z rzędu swój prymat w tej dyscyplinie sportu  potwierdził Maciej Czopor (uczeń SP 1 Sanok), który bez respektu dla starszych  kolegów z gimnazjów  wygrał wszystkie 7 rund.  Kolejne miejsca w kategorii uczniów szkół podstawowych zajęli: Zając Jan (SP1 Sanok) i Dziura Wiktor (Sanovia Lesko).

W kategorii gimnazjalistów 3 pierwsze miejsca zajęli odpowiednio: Baran Michał (G3 Sanok), Stefańska Emilia (G3 Sanok), Pałacki Kamil (Gim Tarnawa Dolna).

Kilkoro zawodników dzięki dobrej grze uzyskało V kategorię szachową, będącą pierwszym krokiem potwierdzającym ich umiejętności. V kategorią szachową po turnieju cieszyć się będą: Tabin Jolanta (G4 Sanok), Szul Paweł oraz Krajnik Kamil (obaj Gim Tarnawa Dolna).

Sponsorem pucharów i nagród był Burmistrz Miasta Sanoka – Tadeusz Pióro.